Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kadının heykeline bile şiddet uyguladılar

  Kadının heykeline bile şiddet uyguladılar


  Burdur Belediyesi tarafından Marka Cadde İstasyon Projesi kapsamında caddeye konulan bir kadın figürüne kadına şiddeti gösteren çizimler yapıldı.


  09 Kasım 2015 16:37

  Burdur Belediyesi İstasyon Çay Bahçesi karşısında bulunan ve çello çalan bir kadını anlatan figür kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından boyanarak tahrip edildi. Kadın figüründe gözlerinin kırmızı boya ile boyanması boynuna ve kollara kırmızı boya sürülerek kan damlıyormuş gibi görüntü verildi. Ayrıca üzerinde cinsel içerikli çizimler yapılması kadına yönelik şiddeti anımsattı. Bundan başka Burdur Belediyesi tarafından Güzelleştirme 2 Parkı’nda yer alan Burdur yazısının kalp şekliyle yapılan kısmı ise kırıldı.

  BAŞKAN ERCENGİZ DUYARLILIĞA DAVET ETTİ

  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “Sizlerin de gözlemlediğiniz haberini yaptığınız gibi bizim kentsel güzelleşmeye yönelik çalışmaların tahrip edilmesi onlara zarar verilmiş olması gerçekten üzücüdür. Bunların ekonomik anlamından öte bizim için belli bir manevi değeri var. Burdur’u güzelleştiriyoruz geleceğe dönük çağdaş modern bir kent anlamında yapılaşmaya yönelik yaptığımız çalışmaların bu şekilde Vandal bir zihniyetle tahrip edilmesi gerçekten kabul edilebilir bir şey değildir. Toplumumuzun içinde bulunduğu psikoloji ile de ilintili olabilir. Çok yönlü araştırılması gereken bir konudur. Zira oradaki bir heykelin şehre güzellikler katan ve hemşerilerimiz tarafından beğenilen bir esere zarar verilmiş olması bizi derinden üzdü. Bu konuda biz güzelleştirmelerimize oralarda yapılacak tadilatlara devam edeceğiz. Biz bundan vazgeçecek değiliz. Burdur hak ettiği şekilde çağdaş yaşanılabilir bir kent olacak” dedi.

  ‘OLAYIN ÖZÜNDE KADINA ŞİDDET OLABİLİR’

  Heykelin üzerine yapılan çizimlerin kadına yönelik şiddeti anımsattığını işaret eden Başkan Ercengiz: “Olayın özünde belki kadına yönelik şiddette olabilir. Bunlara da bakmak lazım orada tahrip edilen heykelin bir kadın figürü olması belki de kadına yönelik içimizdeki şiddet algısının ne denli ne noktaya geldiğinin de bir göstergesi olabilir. Biz dediğim gibi yerel yönetim olarak bu güzelliklerle Burdur halkını buluşturmaya devam edeceğiz. Biz bunları yapmaya devam edeceğiz. Bizi yıldıramazlar” diye konuştu.

  ‘YARGIYA TAŞIYACAĞIM’

  Heykelleri tahrip eden şahısların kimlikleri belirlendiği takdirde konuyu yargıya taşıyacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “O figürlerin o heykellerin maliyetinde her bir Burdurlu hemşerimin katkısı var kamu malına zarar vermek olarak bakıldığında ceza karşılığı da oldukça fazladır. Umuyorum halkımız buna sahip çıkacaktır. Halkımız bunu yapanların karşısında bir otokontrol merkezi oluşturup bunların yapılmaması için gereken özeni gösterecektir. Zaten halkımız bu konuda duyarlı görüyorsunuz daha öncede Burdur’u sevdiğimizi gösteren bir kalbimiz vardı. Defalarca onarımını yaptık bugün yine kopartılmış zarar verilmiş. Bunun kimseye katkısı yok bunlar toplumda ruh sağlığı çok da düzgün olmayan insanların toplumun az bir bölümünü temsil etse de genelini rahatsız eden geneline zarar veren insanlar ama yapacak bir şey yok biz yılmadan devam edeceğiz. Çalışacağız Burdur’umuzun güzelleşmesi için Burdurlumuzu da bunlara sahip çıkmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aynı şeyi bunu yapanlara yapılması lazım.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş