Abdülkadir Selvi’den ‘kıyamet’ uyarısı

Kasım 9 2015

Abdülkadir Selvi: Suriye'de adı konmamış 3. dünya savaşının provası yapılırken yakında kızılca kıyamet kopacak.

Yandaş kalem Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında Suriye’ye ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Suriye’de yakında çok büyük bir savaşın patlayacağını savunan Selvi “Türkiye ve ABD IŞİD’e karşı büyük operasyon için anlaştı. Türkiye bu kez savaşta aktif olarak rol alacak.” dedi. Rakka ve Cerablus kentlerinde IŞİD savaşının yapılacağını belirten Selvi Türkiye’nin bu savaşa karadan değil havadan katılacağını söyledi.

“TÜRKİYE HAVADAN DESTEK VERECEK”


İşte Abdülkadir Selvi’nin yazısından çarpıcı bölümler; “Önümüzdeki günlerde Cerablus’ta IŞİD’e yönelik büyük bir operasyon bekleniyor. Hem de Cerablus’taki IŞİD varlığını süpürecek kadar geniş çaplı bir operasyondan söz ediliyor. Türkiye IŞİD’e yönelik operasyonlara katıldı. Ama bu kez farklı olacak. Türkiye ile ABD IŞİD’e karşı ortak operasyon yürütecek. Kara birliği olarak yer almayacağız.

Biz ve ABD havadan IŞİD hedeflerini vuracak. Karadan ise Hür Suriye Ordusu ile birlikte Arap ve Türkmen birlikler girecek. Ama kara operasyonunda cihadist örgütler yer almayacak. Hedef IŞİD’in bu bölgeden atılması olacak.

İkinci bir hedef ise IŞİD’den boşalan ve Türkiye açısından stratejik önemi haiz olan bölgeye bir oldubittiye getirip PYD’nin girmesinin önlenmesi olacak. Büyük bir operasyon geliyor. Ama hemen uyarayım bu operasyon Cerablus’ta ve IŞİD’e karşı olacak…”

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]