Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Oy ve Ötesi’ne sandık yasağı!  Oy ve Ötesi’ne sandık yasağı!
  Ekim 31 2015

  Adıyaman Emniyeti'nin Oy ve Ötesi Grubu'na sandık yasağı koyduğu ortaya çıktı. Yasağın tüm illerde uygulanacağı iddia ediliyor.

  Oy ve Ötesi grubu başta olmak üzere seçimlerin demokratik bir ortamda ve güvenli şekilde geçmesi için çalışan sivil inisiyafitler için emniyetten kötü bir haber geldi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Konya’da gazetecilere yaptığı “Oyunu kullandıktan sonra kimse binalarda kalmayacak. Binalarda oy kullanılan mahallerde oyunu kullanan çıkacak. O adam oraya giren mahalleliye şöyle bir ters baksa yetiyor. Binalarda bahçede ve çevrede kimse olmayacak. Oy sayılırken gelebilirler. Gizli oy açık tasnif”sözlerinin ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

  OY VE ÖTESİ’NE YASAK!

  81 ilin emniyet müdürlüğüne Oy ve Ötesi grubu için talimat gittiği ortaya çıktı. Söz konusu talimat belgelerinden Adıyaman’dakine Cumhuriyet ulaştı.

  Alican Uludağ’ın haberine göre; Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yarın yapılacak 1 Kasım seçimlerinde Oy ve Ötesi grubu üyelerinin sandık alanı ve çevresine alınmayacağına karar verdi. Emniyet okullarda görevli amirlerin sandık kurulu başkanlarına sabahtan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapmasını ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmesini istedi.

  Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail İçen 30 Ekim tarihli “Sandık alan ve çevresi tedbiri” konulu bir yazıyı tüm merkez ve ilçe teşkilatlarına gönderdi. Yazı seçim güvenliğini sağlamak amacıyla sivil inisiyatif olarak kurulan Oy ve Ötesi grubunu hedef alıyor.

  Emniyetin yazısında şu ifadeler yer aldı:

  “Oy verme günü olan 1 Kasım 2015 Pazar günü sandık çevresinde ‘Bina sorumlusu sandık kurulu başkanı ve memur üyeler seçime katılan partilerin onaylı müşahitleri sandık alanında kayıtlı seçmen milletvekili ve milletvekili adayları çağrılması durumunda kolluk güçleri sandık başı işlemlerine engel olmamak koşuluyla medya mensupları haricinde kimse bulunamaz.(298.S.K. Madde 82) hükmü dışında bulunanlar özellikle Oy ve Ötesi Sivil İnisiyatif Grubuna ait hiçbir üyesinin sandık alanı ve çevresine alınmayacaktır. Okullarda görevli amirler sandık kurulu başkanlarına sabahtan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Rica ederim.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bakalım gene neler dönecek?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş