Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart ODTܒyü karıştıran fotoğraf!


  ODTܒyü karıştıran fotoğraf!
  Ekim 31 2015

  IŞİD militanının ODTÜ kampüsündeki bir etkinliğe katıldığı iddiası üniversiteyi karıştırdı.

  ODTܒde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinden biri olan Mescid Topluluğu’nun Facebook sayfalarından paylaştıkları bir etkinlik fotoğrafı üniversiteyi karıştırdı. Fotoğraftaki kişinin ODTܒlülerce bilinen bir IŞİD militanı olduğu iddia edildi. Topluluğun görseldeki kişiyi photohop yöntemi ile silmesi ve iddiaları ‘yuvarlak ifadelerle’ yalanlaması tartışmaları alevlendirdi.

  “IŞİD MİLİTANI ODTÜ KAMPÜSÜNDE” İDDİASI!

  ODTܒdeki onlarca topluluktan birisi olan Mescid Topluluğu üyeleri topluluğun facebook sayfasından bir etkinlik fotoğrafı paylaştı. Etkinlik fotoğrafında konuşmacı olduğu anlaşılan bir kişinin daha önce ODTܒden IŞİD’e katılan bir isim olduğu öne sürüldü.

  İsmi öğrenilemeyen bu kişinin ODTÜ kampüsünde herkesçe bilinen aşırı islamcı bir gençle birlikte görüldüğü söylentileri de iddiaları artırdı.
  ÖNCE SİLİNDİ SONRA AÇIKLAMA YAPILDI

  Söz konusu topluluk yayınladığı fotoğrafa tepkiler gelince kalorifer dibinde oturan şahsı fotoğraftan silerek tekrar Facebook hesabında paylaşması söz konuşu şahıs hakkındaki şüpheleri daha da arttırdı. Tekrar paylaşılan fotoğraf şu açıklamayla yayınlandı:

  “ODTÜ Mescid Topluluğu’nun programları ODTܒdeki herkese açık bir şekilde genellikle mescidlerde yapılmaktadır. İslâm dinine ve müslümanlara olan tahammülsüzlükleri ile tanınan zihniyet son gönderimizin ilk halindeki fotoğrafı almış ve hiçbir delile dayandırmaksızın topluluğumuza IŞİD’ci damgası vurmaya çalışmıştır. Şahıslar üzerinden yapılan değerlendirmeler topluluklara mâl edilemez. Gönderideki düzenleme ise söz konusu fotoğraftaki şahsa yöneltilen eleştirilerin bugün olduğu gibi topluluk aleyhine söylem iftira ve karalamalara malzeme konusu yapılmaması adına yapılmıştır. Mescidler herkese açık yerlerdir; mescide giren bireyleri sorgulamamız mümkün değildir. Bugün yapılmaya çalışılan yalnızca OMT’yi karalama kampanyası değil İslâm’a olan düşmanlığa ve müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin açık şekilde ifade edilmesine ortam hazırlamaktır. Bizi çeşitli gruplarla-örgütlerle eşdeğer gösterip yaftalamaya çalışanlar bilmelidir ki Müslümanlar çalışacak ve ODTÜ İslâmi güzelliklerle tanışacaktır”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Zaten ODTÜ Fetocu değilmiydi işidçi olmasına şaşırmadım.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş