Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart AKP’de kongre günü

  AKP 5. Olağan Kongresi’nde neler yaşandı?

  Eylül 12 2015 |

  AKP 5. Olağan Büyük Kongresi Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. İşte kongreden notlar...
  Veli TOPRAK/ ANKARA
  AKP 5. Olağan Kongresi’nde Ahmet Davutoğlu 1353 oyla genel başkanlığa seçildi.

  AKP’nin 5. Büyük Kongresi’nde Erdoğan damgasını vurdu. Divan Başkanı’nın kim olacağına kadar belirleyici olan Erdoğan’a salondan selam gönderildi: “Doğal lider!”

  SARAY’IN ADAMI BAŞKAN:
  Kongrede Divan Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği Bekir Bozdağ yaptı.

  Milletvekili olmadığı için 7 Haziran’dan sonra Saray’da Hukuk İşleri’nden sorumlu özel bir heyetin başkanlığını yürüten Bozdağ kısa teşekkür konuşmasında sürekli Erdoğan’a atıf yaptı.

  ‘DOĞAL LİDER’ ERDOĞAN:
  Bozdağ önce Erdoğan’ı selamladıktan sonra ‘yolun yolumuz davan davamızdır’ ifadesini kullandı. “Doğal liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın katılamadığı ilk kongremizi yapıyoruz. Gücümüz Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlılığımızdandır” dedi.  HDP GELMEDİ: Kongreye son gün davet edilen HDP temsilci göndermedi. CHP’den Genel Sekreter Gürsel Tekin MHP’den Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel partilerini temsilen katıldı.
  MEŞAL HEYETİ…: Hamas Lideri Halid Meşal kongreye 17 kişilik heyetle katıldı. En çok alkışı alan yabancı konuk oldu. KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu Irak Kürt Bölgesel yönetiminden Safeen Diyazi Irak Türkmen Cephesinden Erşad Salihi Tunus’tan Nahda Hareketi Lideri Gannuşi de katılan isimler oldu

  SLOGANLAR AFİŞ OLDU:
  Salonda partinin daha önce kullandığı sloganlar afiş olarak yer aldı. “Yakın ışıkları Türkiye aydınlansı” “Tek millet tek bayrak tek devlet tek vatan” “Lafa değil icraata bakarım” “Onlar konuşur AKP yapar” “Hayaldi gerçek oldu” yazılı afişler salonu süsledi. Salon köşesinde ise Atatürk Erdoğan Davutoğlu’nun posterleri yer aldı.

  MÜZİK DİNLETİLMEDİ:
  Son dönemde artan terör olayları nedeniyle salonda müzik çalınmadı. Özellikle genç partililer sık sık Erdoğan lehine tezahüratta bulundu.

  2 BAŞKANLIK İHDAS EDİLDİ: AKP’de 11 olan genel başkan yardımcılığı koltuğu 13’e çıkartıldı. İki yeni başkanlık ihdas edildi. Buna göre yeni dönemde İnsan Hakları ve Çevre Şehir ve Kültür şleri Başkanlığı olacak.

  ERDEM-ETİK KURULU: Son yıllarda yolsuzluk iddiaları nedeniyle sıkıntılar dönemler yaşayan AKP Siyasi Erdem ve Etik Kurulu oluşturdu. Davutoğlu bu kurulun “siyasi gücü erdemle hikmetle irfanla birleştireceğini” açıkladı.

  ÜÇ DÖNEM KALKTI: Üst üste 3 dönem milletvekili adaylığını engelleyen tüzük maddesi kongre ile kaldırıldı. İkinci defa üç dönem kuralına takılacak olan 26 kişinin önü açıldı.


  ERDOĞAN’IN KIZLARINA İLGİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızlarına AKP kongresinde yoğun ilgi vardı. AKP İstanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın eşi olan Esra ve Sümeyye Erdoğan’la hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen AKP’li kadınlar sıraya girdi. Kadın kolları üyeleri çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaştılar.  GÜL’DEN MANİDAR MESAJ:HAK-HUKUKTAN UZAKLAŞMAYIN

  AKP kongresine katılmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kongreye gönderdiği kısa mesajından ilginç mesajlar verdi. Erdoğan’dan bahsetmeyen Gül AKP’lilere ‘hak hukuktan uzaklaşmayın’ dedi. Vefa ve erdem vurgu yapan Gül’ün mesajı şöyle:

  HERKESE İLHAM OLMUŞTUK!:
  “Değerli gönüldaşlarım kıymetli delegeler AKP’nin vefakar ve cefakar isimsiz kahramanları. Kurucusu olmaktan iftihar ettiğim AKP’nin 5. Olağan Kongresi’nin ülkemiz milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. 14 Ağustos 2001′de kurulan AKP esasen uzun ve kutlu bir yürüyüşün Erdemliler Hareketi olarak yansımasıdır. Bu hareket 3 Kasım 2002 tarihinde yönetimine geldiği Türkiye’yi özgürlükler insan hakları ve hukuk devleti ilkeleri temelinde dönüştürmüştür. Demokrasi adalet ve kalkınma hedefleri doğrultusunda kapsamlı bir reform hareketiyle ülkemizin çehresini istikametini ve makus talihini değiştirmiş; tüm kardeş ülkelere ilham kaynağı olmuştur.

  VATAN EVLATLARI ŞEHİT DÜŞERKEN:
  Bu sayede aziz milletimizin teveccühüne yakın ve uzak coğrafyalardan tüm dostların dualarına mazhar olmuş; girdiği her seçimden başarıyla ayrılmıştır. Bugün ülkemiz yine zor bir dönemden geçmektedir. Yiğit vatan evlatlarımız hain terör saldırılarında şehit düşerken; bölgemizde ve ötesinde yaşanan insani siyasi ve ekonomik sorunların yakıcı etkileriyle karşı karşıyayız.

  VEFA-ERDEM TEMELİNDE:
  İnanıyorum ki bu olumsuz şartlar karşısında AKP kuruluşundaki kimliğinden ve ideallerinden kopmadan hak ve hukuktan uzaklaşmadan erdem ve vefa temelinde ortak akılla hareket ederek milletimizin sorunlarının çözümü olmaya devam edebilecektir. Bu hareketin kurucularından sevdalılarından hizmetkarlarından biri olarak Partimizin ilk Başbakanı Dışişleri Bakanı ve ilk Cumhurbaşkanı olma onurunu yaşamış bir gönüldaşınız olarak AKP’nin 5. Olağan Kongre’sine başarılar diliyor; teşkilatımızın her bir mensubunu tek tek tebrik ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

  GÜLDÜREN DİZİLİŞ
  Gaziantep teşkilatın yaptığı diziliş ilginç bir görüntü oluşturdu.  Gaziantep Şahinbey ilçesinden gelen gençler üzerinde birer harf taşıyarak “Akpartişahinbey” yazısını tamamlamak istediler. Ancak H harfini taşıyan partili yoktu. Bu durumu gören AKP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Katip üyesi Bülent Turan twitterdan “Gençlerden Antepten ama tişörtleri hazırlayanlar Trakyadan galiba” mesajını paylaştı. Daha sonra yapılan dizilişte de A harfi olmayınca ‘akpartişhinbey’ yazısı ortaya çıktı.
  DAVUTOĞLU’NUN KONGRE KONUŞMASI:
  Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP’nin 5. Büyük Kongresi’nde yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinin ‘milat’ olacağını söyledi. “Kongremiz doğum işaretleri veriyor” diyen Davutoğlu HDP’ye yüklendi: “Bu piyonlara söylüyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin her santimetrekaresinde sadece al bayrak olacak” dedi.

  Davutoğlu özetle şunları söyledi:
  “MÜZİKLERİN EN KUDRETLİSİ:
  Şehadetleriyle milletin birlik ve beraberliğine şahitlik eden şehitlerimizi rahmet anıyor ailelerine bir kez daha taziyelerimi sunuyorum. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Biraz önce değerli divan başkanımız şehitlerimize hürmeten bu salonda müzik icra edilmeyecek dedi ama bu salonda müziklerin en kudretlisi icra ediliyor. (Fatiha okuttu salona)

  GÜL’E ARINǒA SELAM OLSUN: Hareketimizden çıkan ilk cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e selam ediyoruz. Mehmet Ali Şahin’e Arınç’a selamlarımızı minnetlerimizi sunuyoruz. AKP uyudu zannedilen bir devin adıdır. O dev ayağa kalktı artık diz çöktürülemez.

  2013’TE DÜĞMEYE BASILDI:
  Durdurulamayan AKP’nin önüne yeni engeller getirildi. Türkiye en köklü atılımlara başlamışken 2013’de yeni bir sınamayla karşı karşıya kaldık. IMF’ye son kuruş borcun bile ödendiği bir dönemde düğmeye basıldı. Gezi provokasyonu başlatıldı. Ardından 17-25 Aralık geldi. Çok şer tuzakları kuruldu bu şer tuzaklarını fethetmeye var mıyız?

  BÜTÜN ÇAKALLAR ORTAYA ÇIKTI
  : Askerlerimize polisimize saldırmaya başladılar. Zannettiler ki bu ülke sahipsiz. Çakallar puslu havaları sever bütün çakallar ortaya çıktı. Onların karşısına Anadolu yiğitleri AKP ayağa kalktı. Türkiye’de 2 zihniyet çarpışıyor. Milleti bölenler kutuplaşmaların önüne açanlar özgürlük alanlarını daraltanlar…

  KÜRTLERİN DEVLETİ:
  Diyorlar ki Kürtlerin devleti neresi. Kürtlerin de Türklerin de Alevilerin de devleti Türkiye Cumhuriyet Devletidir. Sanıyorlar ki bu özgürlükçü anlayışı engelleyecekler. Bu büyük hedefler karşısında piyonların saldırıları bunlar. Bu piyonlara söylüyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin her santimetrekaresinde sadece al bayrak olacak. Kamu düzenini sağlayacağız.

  YOK SAYACAK KOALİSYONA GİREMEZDİK:
  Küçük ayak oyunlarıyla meclis başkanlığını almak isteyenler tam bir sükutu hayale uğradır. Bana görev verildi bütün partileri ziyaret ettim gelin hükümet kurma çalışması yapalım dedim. Ama derin görüş ayrılıkları vardı. En önemli ayrış ta bu hükümeti bir tamir hükümeti gibi görmeleri. 12 yıllık AKP hükümetleri tam bir ihya ve inşa hükümetleridir. Yok sayacak bir koalisyona giremezdik.

  1 KASIM MİLATTIR: 1 Kasım bir milattır. Kongremiz doğum işaretleri veriyor. Ey Anadolu çocukları Kafkasya Ortadoğu Akdeniz Karadeniz çocukları yeniden ayağa kalkmaya var mıyız?. Genç bir hareket olarak tazelenmiş bir hareket olarak bu ülkeyi en güzel şekilde hazırlayacağız.”

  İşte MKYK listesinde yer alan isimler…

  1- Abdülhamit Gül
  2 -Ali Aydınlıoğlu
  3- Alev Dedegil
  4- Asuman Erdoğan
  5- Ayhan Sefer Üstün
  6- Ayşenur Bahçekapılı
  7- Aziz Babuşçu
  8- Bekir Bozdağ
  9- Berat Albayrak
  10- Binali Yıldırım
  11-Bülent Gedikli
  12- Burhan Kuzu
  13- Cemil Çiçek
  14- Çiğdem Karaaslan
  15- Edibe Sözen
  16- Efkan Ala
  17 – Faruk Çelik
  18- Fatih Şahin
  19- Fatma Betül Sayan Kaya
  20-Galip Ensarioğlu
  21-Hamza Dağ
  22-Hayati Yazıcı
  23-Mehmet Mehdi Eker
  24-Mehmet Ali Şahin
  25-Mehmet Babaoğlu
  26-Mehmet Doğan Kubat
  27-Mehmet Erdem
  28-Mehmet Müezzinoğlu
  29-Mehmet Muş
  30-Mehmet Özhaseki
  31-Metin Doğan
  32-Mevlüt Çavuşoğlu
  33-Mustafa Ataş
  34-Mustafa Şentop
  35-Naci Ağbal
  36-Nihat Zeybekçi
  37-Nurettin Canikli
  38-Nükhet Hotar
  39-Numan Kurtulmuş
  40-Ömer Çelik
  41-Öznur Çalık
  42-Ravza Kavakçı Kan
  43-Recep Akdağ
  44-Selçuk Özdağ
  45-Selçuk Öztürk
  46-Süleyman Soylu
  47-Vedat Demiröz
  48-Yalçın Akdoğan
  49-Yaşar Karayel
  50-Zeki Aygün

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.
  Hiçbir diktatör iç savaş çıkarmadan gitmez.
  Lenin

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Allah birgün belalarını vereceğini bildikleri için kongre düzenlemişler.
  AsLanTürk, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  400VekilKoyunKoyuna; nasıl giricez diye düşünüyorlar...
  Hiçbir diktatör iç savaş çıkarmadan gitmez.
  Lenin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş