Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erdoğan için ‘vatana ihanet’ten suç duyurusu


  Eylül 7 2015

  CHP'li Ali Haydar Hakverdi Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “Vatana İhanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

  Asuman ARANCA / ANKARA

  Ankara Barosu avukatlarından Veysel Kırıcı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında dün bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle ‘vatana ihanet’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Erdoğan’ın “400 vekili elde edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı durum bugün çok farklı olurdu” şeklindeki sözleriyle TCK’nın 302. maddesindeki “… devletin birliğini bozmak ve devletin bağımsızlığını zayıflatmak” suçunu işlediği öne sürülerek yargılanması istendi.

  ŞEHİT AİLELERİNE HAKARET

  Avukat Veysel Kırıcı tarafından Ankara Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde Anayasa’nın 103. maddesine göre TBMM’de Anayasa’ya bağlı kalacağına üzerine aldığı görevini tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücüyle çalışacağına namusu ve şerefi üzerine yemin etmesine karşın Erdoğan’ın çeşitli zamanlarda yaptığı konuşmalarda da AKP için 400 milletvekili istediği belirtildi. Dilekçede Erdoğan’ın ayrıca dün yaptığı konuşmasında “Bir baba ‘Benim beş evladım daha var. Bu vatan için beş evladımı da kendimle beraber feda etmeye hazırım” diyor. Bu babalar da var ama böyle karakteri bozuk olanlar da var” diyerek şehit yakınlarına da hakaret ettiği kaydedildi.

  TEHDİTVARİ İFADELER KULLANDI

  TCK’nın 302. maddesinde “…devletin birliğini bozmak ve devletin bağımsızlığını zayıflatmak amacına yönelik elverişli bir fiil işleyen kimseye müebbet hapis cezası verileceğinin” ifade edildiği anlatılan dilekçede Erdoğan’ın yargılanması talep edilerek şöyle denildi:

  “Onlarca şehit verdiğimiz bir saldırının hemen akabinde bir siyasi parti için 400 milletvekili istemek devletin birliğini bozmaya yönelik bir eylemdir. Şüpheli Adalet ve Kalkınma Partisi 400 milletvekili çıkaramadığı takdirde terörün devam edeceği yönünde tehditvari ifadeler kullanmıştır.

  Cumhurbaşkanı olması sebebiyle tarafsız olması gereken şüpheli bir siyasi parti için 400 milletvekili isteyerek Anayasayı da bir kez daha açıkça ihlal etmiştir. Şüphelinin yukarıda belirttiğimiz eylemleri ‘vatana ihanet’ kapsamındadır. Tüm bu nedenlerle; şüpheli Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin birliğini bozması ve Anayasa’yı ihlal etmesi nedeniyle cezalandırılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sonu Menderes gibi olacağı günleri görürüz inşallah.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş