Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bahçeli’den koalisyon için yeni bir çağrı!  Bahçeli’den koalisyon için yeni bir çağrı!

  Ağustos 14 2015 |

  Bahçeli yapmış olduğu yazılı açıklamada "seçim tekrarına olumlu bakmak mümkün değil. Az da olsa koalisyon için bir ümit kırıntıları var" dedi.

  Bahçeli “Seçim tekrarına olumlu bakmamız mümkün olmadığı gibi azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti kurulmasına da sıcak yaklaşmamız olmayacak bir şeydir” ifadesini kullandı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli koalisyonla ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamada Türk milletinin siyasi belirsizliğin tavan yaptığı uzlaşma kanallarının tıkandığı bir ülke tablosunu kaygıyla izlediğini belirtti.

  “KALICI VE UMUT VERCİ BİR GELİŞME OLMADI”
  7 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinin üzerinden geçen 68 günde koalisyon hükümeti kurulması hususunda hiçbir kalıcı ve umut verici gelişme yaşanmadığını ifade eden Bahçeli Türkiye’nin çözülmesi gereken pek çok sorunu bulunduğuna dikkati çekti.

  Hiçbir partinin nefsi hesap yapmaması gerektiğine işaret eden Bahçeli ülke çıkarlarının millet ve devlet bekasının her şeyin üstünde tutulması gerektiğinin altını çizdi.

  Koltuk sevdasının basit ve ahlaken tartışmalı siyasi taktiklerin milletin geleceğine baskın çıkmaması gerektiğini ifade eden Bahçeli başka bir Türkiye ve başka bir vatan bulunmadığını vurguladı.

  “KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİN SONUÇSUZ KALMASI KİMSEYE YARAR SAĞLAMAZ”
  Terörün bu kadar zirve yaptığı bir dönemde ülkenin geçici hükümetle yönetiminin AKP ile CHP arasındaki koalisyon temas trafiğinin sonuçsuz kalmasının kimseye herhangi bir yarar sağlamayacağına dikkati çeken Bahçeli şunları kaydetti:

  “Milli değer ve emanetlerin bu kadar sorgulanıp aşağılandığı küçümsenip kurban verildiği bugünkü ortamda azami fedakarlık gösterip demokratik kültürü canlı ve çalışır tutmak her sorumlu siyasi aktörün görevi sayılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi meselelere dar bir perspektiften ve gelip geçici hevesler penceresinden bakmayı doğru ve meşru görmemektedir.

  Aynı tavır ve samimi tutumu her siyasi partiden her devlet ve siyaset adamından beklemek en doğal hakkımızdır. Bölünmüş bir Türkiye’nin parça parça olmuş ve iç savaş şartlarına doğru savrulmuş bir vatan coğrafyasının hangi feci akıbetlere kapı aralayacağını bilmek ve görmek için kahin olmaya da gerek yoktur. Bu itibarla Türkiye seçeneksizliğe mahkum edilmemeli hareket ve stratejik manevra alanı daraltılmamalıdır.”

  Bugün verilen yanlış kararların günü kurtarmak adına gelecekten ödün verilme niyetlerinin telafi ve tamiri çok zor külfetlere davetiye çıkaracağını idrak etmek gerektiğini belirten Bahçeli ülkenin şu anki kabus ve karanlık iklimden derhal çıkarılmasının zaruri olduğunu ifade etti.

  Dağlarda ve şehirlerde Türkiye düşmanları silah ve emelleriyle fitne planları yaparken; siyasi sosyal ve ekonomik felaketler üst üste birikmişken kaybedilecek bir saniye bile olamayacağını vurgulayan Bahçeli şu değerlendirmeleri yaptı:

  “KOALİSYON HÜKÜMETİ KURULMASINDA AZ DA OLSA ÜMİT KIRINTILARI VAR”
  “Aksi tavır ve davranışın ne millet sevgisiyle ne vatan ve devlete duyulacak muhabbet ve bağlılıkla izah edilecek bir yanı da bulunamayacaktır. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde hatta 12 Eylül öncesinde bile; bu denli siyasi tıkanıklık ve dağınıklık hiç yaşanmamış hiç de vaki olmamıştır. Bu kapsamda AKP ile CHP arasında 31 gün süren koalisyon hükümeti kurulması konusundaki arayış ve beklentilerin sonuçsuz kalması milletimiz tarafından doğru görülmemiştir. Fakat koalisyon hükümeti kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntıları vardır.

  AKP ile CHP arasında 50 saate yakın devam eden toplantı ve temasların heba olmaması bunca verilen emeklerin ve harcanan mesailerin hüsranla neticelenmemesi için taraflar mutlaka inisiyatif almalıdır.”

  “AKP İLE CHP TEKRAR BİR ARAYA GELMELİ”
  Koalisyon hükümeti kurulması çerçevesinde işleyen 45 günlük Anayasal takvimin bitmesine sayılı günler kaldığına dikkati çeken Bahçeli “Beklentimiz AKP ile CHP’nin dürüstçe hiçbir hesap yapmadan korkularını aşarak anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır. Türkiye’nin kazanması düştüğü tehlikeli girdaptan kurtulması için AKP ile CHP şanslarını bir kez daha ve samimiyetle denemelidir” ifadelerini kullandı.

  Ekonomideki kriz ortamının herkesin malumu olduğunu kaydeden Bahçeli doların ateşinin gittikçe arttığını belirtti.

  Bölgesel ve küresel açmaz ve kaos atmosferinin ülkeyi yakından tehdit ettiğini aktaran Bahçeli alçak ve hain terör örgütü PKK’nın 20 Temmuz’dan bu tarafa 37 vatan evladını şehit ettiğini hatırlattı.

  “BİZİM YAPICI VE SAMİMİ GAYRETİMİZİ HERKES GÖRECEK”
  Manzaranın korkunç olduğuna dikkati çeken Bahçeli şu değerlendirmelerde bulundu:
  “7 Haziran seçimlerinin tekrarlanması halinde sandık güvenliğinin ve demokratik istikrarın güvencede olacağını hiç kimse iddia edemeyecek ileri süremeyecektir. Bu şartlar altında Türkiye hükümetsiz bırakılmamalıdır. Ayrıca seçim tekrarına olumlu bakmamız mümkün olmadığı gibi azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti kurulmasına da sıcak yaklaşmamız olmayacak bir şeydir. Yangın her yanı sarmışken iktidar oyunlarıyla vakit geçirmek anlaşmamak için bahaneler üretmek bilinmelidir ki bu aziz ülkeye kast etmekle eşdeğerdir. Bu kapsamda AKP ile CHP’nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk milli bir sorumluluktur. Şayet bu olmayacaksa böyle bir görüşmeye taraflar yanaşmayacaksa Milliyetçi Hareket Partisi 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 14.00’de AKP Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’yla planlı randevusunu gerçekleştirecektir.

  Kamuoyuyla paylaştığımız daha önceki ilke ve şartlarımızın kabulü halinde önce ülkem ve milletim diyen Türk siyasetinin 46 yıllık dev çınarı Milliyetçi Hareket Partisi değil elini gövdesini taşın altına koymaya kararlıdır. Anayasal sürenin kalan kısmında sorumlu siyaset anlayışımız gereğince engelleyici değil millet ve ülke menfaati doğrultusunda yapıcı ve samimi gayretimizi herkes görecektir. Hiçbir şey bitmiş gibi düşünülmemelidir. MHP varsa her zaman Türk milleti ve Türkiye için ümit vardır.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Akp = mhp aynı lacivert bunlar. İstedikleri yönde de anlaşacaklardır.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş