Haberin Tarihi: 23.06.2015 - 09:55Galatasaray Hamza Hamzaoğlu’nun Akhisar Belediye’deki öğrencisi Niasse'nin transferini bitirdi.


Milliyet'in haberine göre; Galatasaray Oumar Niasse’nin işini bitirdi. Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun Akhisar Belediyespor’dan öğrencisi olan 25 yaşındaki Senegalli golcü için sarı-kırmızılılar Rus ekibi Lokomotif Moskova ile aradaki pürüzleri ortadan kaldırdı.

Cim-Bom Niasse için Lokomotif Moskova ile sürdürdüğü uzun pazarlıkların ardından kiralık formülünü kabul ettirdi.

YILLIK 1.2 MİLYON EURO ÖDENECEK
Buna göre taraflar Niasse’nin kiralanması konusunda 800 bin euro üzerinde uzlaştı. Galatasaray golcü futbolcuya ise 1 sezon için 1.2 milyon euro ödemeyi kabul etti.

Ancak sarı-kırmızılılar başka alternatiflerinin de bulunması nedeniyle Niasse’yi şimdilik bekletiyor. Diğer adayların durumunu da gözden geçirip ona göre bir yol izleyecek olan Galatasaray’ın önümüzdeki günlerde golcüsünü açıklaması bekleniyor.

SATIN ALMA OPSİYONLU
Akhisar’a 250 bin euroya gelen ve Ruslar’a 4 milyon euroya satılan Niasse’yi kiralayacak olan sarı-kırmızılılar oyuncunun sözleşmesine satın alma opsiyonunu da koyduracak. Bu rakamın da 4 milyon euro olacağı belirtildi.

HAMZAOĞLU ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER EDİYOR
Taraftarların yıldız transferi beklediği Galatasaray Hamza Hamzaoğlu'nun isteğiyle önce Akhisar'dan Bilal Kısa'yı kadrosuna kattı. Hamzaoğlu'nun şimdi de eski öğrencisi Oumar Niasse'yi kadrosuna katmak istemesi akıllara Galatasaray'da Akhisar modelini oluşturuyor fikrini getirdi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Kralspor