Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ceren Moray: Oruç tutmuyoruz diye kafamıza mermer attılar
  Ceren Moray: Oruç tutmuyoruz diye kafamıza mermer attılar
  O Hayat Benim'de Efsun'u canlandıran Ceren Moray sosyal medya hesabından oruç tutulmadığı gerekçesiyle setin basıldığına dair tweet attı.
  19.06.2015 - 10:30

  Daha önce Suriye'de yapılan seçimlerde Beşer Esad'ın yeniden seçilmesi üzerine Twitter'dan sevinç tweet'leri atan Ceren Moray şimdi de 'O Hayat Benim' dizisi setinin oruçtutulmaması gerekçesiyle basıldığını söyledi.

  "KAFAMIZA MERMER ATTILAR"
  Dizi oyuncularından Ceren Moray Twitter hesabından dün gece şunları yazdı: “Oruç tutmuyor diye anneli küfür ölüm tehdidi fiziksel şiddet bugün set bastı evet ve evet 10kg mermerin insanların kafasına atılışını gördük. Mesele nefretin hangi sette hangi dükkanda hangi semtte olduğu değil. Mesele nefretin geldiği nokta; kendine benzemeyenin ölmesini dilemek. Sadece pide sevdiği için pide sırasında önde olanın oruçlu olana sırasını vermesinin üstüne bir teşekkürdür Ramazan'ın sabrı buradan oku olayı.”  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Suriye'de dün yapılan devlet başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 887'lik oyla Beşar Esad'ın kazandığı açıklandı.
  22 şehrin sadece 5'inde oy kullanılabildiği Suriye'de Esad yanlıları sonuçların duyurulması üzerine sevinç gösterilerinde bulundu.
  Esad'ın yeniden cumhurbaşkanı olarak seçilmesi Türkiye'de de yankı buldu. Suriyeli sığınmacılar 150 binden fazla sivilin öldüğü yaklaşık 65 milyon kişinin yerinden edildiği ülkedeki seçimin meşru olmadığını söyledi.
  CEREN MORAY'DAN "KOYDUK MU" MESAJI

  Esad yeniden seçildiği için sevinç gösterilerinde bulunanlar da oldu. Gezi olaylarına destek veren Ceren Moray'ın sosyal medyaki sevinç gösterisi sırasında küfürlü ifadeleri dikkat çekti. Esad'ın fotoğrafıyla birlikte "koyduk mu" şeklinde bir tweet attı. Bu tweet sosyal medyada tepki toplayınca güzel oyuncu mesajını sildi.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Ceren Moray: Diyarbakırlı olduğumu saklardım
  Ünlü oyuncu Ceren Moray eskiden Diyarbakırlı olduğunu sakladığını söyledi.

  02.05.2015 - 10:34


  Canlandırdığı karakterle dilimize ‘beybisi’ ‘beybiliboy’ gibi yeni kelimeler katan 'O Hayat Benim’ dizisinin başrol oyuncusu Ceren Moray hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

  "DİYARBAKIRLI'YIM DİYEMEZDİM"
  Çocukken Diyarbakırlı olduğunu sakladığını söyleyen Ceren Moray "Herkese Kastamonulu olduğumu söylerdim" diyor...

  İşte Ceren Moray'ın Hürriyet'e verdiği röportajdan ara başlıklar...

  Sizin hikayeniz nerede başladı?

  Diyarbakırlı'yım. İstanbul’da büyüdüm.

  Ergenliğim korkunçtu. İçe dönüktüm. Anne-babam çalışıyordu. Tek çocuktum. Her şeyi tek başıma halletmem gerekiyordu. O dünyayı bulurken daha melankolik oldum.
  "O BAKIŞLAR ÇOK RAHATSIZ EDİCİYDİ"
  Kürt olmanın zorluklarını yaşadınız mı?

  - Evet. İlkokulda “Nerelisin” diye sorduklarında direkt annemin memleketi Kastamonu’yu söylerdim. Diyarbakır demezdim. Bir kere söyledim. O bakışlar çok rahatsız ediciydi.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ceren Moray'ın saldırı iddiasına set çalışanı açıklık getirdi


  Oyuncu Ceren Moray'ın O Hayat Benim dizisi setinde oruç tutulmadığı için saldırıya uğradıklarını kafalarına mermer atıldığını iddia etmişti


  19.06.2015 - 21:49


  O Hayat Benim'de Efsun'u canlandıran Ceren Moray sosyal medya hesabından oruç tutulmadığı gerekçesiyle setin basıldığına dair tweet amıştı.

  Ekşi Sözlük'te "ramazanda yemek yeniyor diye dizi seti basmak" başlığı altında konuya açıklık getiren bir set çalışanı aslında neler yaşandığını anlattı:

  Bİ S.K BİLMEDEN İDEOLOJİSİ PEŞİNDE YAYGARA ÇIKARANLAR..
  Başlığı açana mesaj atmak istedim ama mesaj özelliği kapalıymış. Birinin biraz daha açıkça olan biteni yazması gerektiği için bir şeyler söylemek elzem oldu.

  Öncelikle bu olayda bir kere daha anlaşıldığı üzere sözlükte "bi s.k bilmeden sadece ideolojisinin peşinde (a ya b tarafında) yaygara çıkarmak için hazır bekleyen insanlar" gün geçtikçe daha da çoğalıyor. Bunun önü alınmaz artık.

  Olayı anlatayım. Otağtepe'de bir sokakta çekim yapan o hayat benim ekibine çekim yaptıkları mekanın yan tarafında bulunan apartmandan bir adam balkona çıkıp bağırmaya başladı.

  "Sabahtan beri bu ne gürültü evimde yatıp uyuyamadım orada çalışıyorsunuz oraya para veriyorsunuz ama benim alanımda para vermeden çalışıyorsunuz. Kalkın gidin buradan aşağıya inersem kötü olur para vermeden bi şey yapmadan iş yapıyorsunuz bu hale bak herkesin ağzında sigara oruca saygı yok" filan falan diyerek yükseldi.

  KAFAMIZA MERMER ATILMADI
  İlk etapta hemen "afedersin abi pardon abi" falan denerek o bölge boşaltılırken adamın bir türlü susmaması üzerine setten biri dayanamayıp karşılık verdi ve bunun üzerine iş büyüdü. Diğer katlardan insanlar da bağırmaya başladı. Özellikle de birinci kattan çıkan dayı baya bi küfür kafir salladı. Mermer mevzuunun merkezindeki adam da bu. Bağırdı çağırdı küfretti sonra da balkonunun mermerini bi an eline alıp aldığı gibi anında geri yerine bıraktı (mermeri nasıl sökmüş diyeceksiniz mermer zaten boşta duruyormuş) bu arada o mermeri aşağıya atsa gerçekten en az 3-5 kişinin kafa patlardı.

  Sonra adamlar aşağıya indi. O arada Allahtan kerem cem'in yardımcısı oradaydı (dağ gibi adam) hamdi hocayla beraber apartman kapısının önünde durdu ve kimseyi dışarı çıkartmadılar. Apartmandan inen 2-3 gencin elinde bıçak falan da varmış ama hiçbiri sete ulaşamadı. Büyükler çok küfrettiler ramazan ayı oruç dinli dinsiz muhabbeti çokça döndü. bir de üzerine sokakta ekipten birinin doğum günü sebebiyle pasta kesilip "iyi ki doğdun" falan diye şarkı söyleyince adamlar da para için bahane aradıklarından olay çıkarttılar.

  Bu arada apartmandan laf edenlere cevap veren set çalışanı da oruçluydu.)

  BİZ FİLMCİLER BİRAZ ARSIZ OLUYORUZ
  Şimdi olayı kısaca özetledikten sonra. Biraz özeleştiri yapalım biz filmciler arsız oluyoruz biraz. Başkasının alanına girmekten izinsiz iş yapmaktan yalan söylemekten pek çekinmiyoruz. Bu sektörü bu haliyle kabul ederek kendimize saygı duymuyoruz ki başkasına saygı gösterelim. Gerçi hiçbirimiz bunu saygısızlık etmek maksadıyla yapmadık ama sokak ortasında apartman kapısı önünde pasta kesmesek olmaz mıydı? Çok mu kendimizi kısıtlamış olurduk mesela? Özgürlüğümüzden vazgeçmiş mi olurduk? Özgürlük bu mu? Bugün bu şartlarda çalışmamız düşünüldüğünde bence özgürlük nidaları atarsak makara yaparlar bizle. Ki yapıyorlar da zaten.

  Bunun bir kişi ya da kuruluşla direkt alakası yok toplumsal yozlaşmışlığın sektördeki karşılığı bu. Filmcilere sorun hepsi aynı şeyi söyler "evime filmci sokmam" "benim sokağımda bu yapılsa izin vermem" dolayısıyla tabii ki insanların rahatsız olması normal. bu noktada çözüm ne set çalışanı dövmek ne de apartmandan çıkanı aşağılamak. Destek vermek isteyen sinema sendikası'nın reklamını yapsın sendikanın çalışmalarını takip etsin yetersizse yersin devlet yetkililerine ulaşmaya çalışsın buraya gelip yazsın. Hem set çalışanlarının güvenliği için hem de halkın filmcilerden zarar görmemesi için. Birileri sokağa çıktığında ucu kendine dokunmasa da yanında olsun. Gerçi bu filmciler pek sokağa çıkmazlar bi zahmet siz el atın belki başarırsınız.

  Yoksa bugün bu olay yüzünden bir şey bilmediği halde yalandan destek verenler yarın bi yerde "dizi çekenler çok çalışıyor" dendiğinde bi yanıyla "çalışsın ibne eğlence sektörü zate kim bilir kaç para kazanıyordur bulaşık mı yıkıyor sanki amk?!" diye düşünüyorsa hiç burada yalandan duyar kasmasın.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ceren Moray bence Esad'a destek vermemiş. Tayyip karşıtı olduğu için "Esad gitsin" diyen Tayyipgillere cevap vermiş.

  Oruç konusunda dediklerine de katılıyorum. Oruç tutmayana saygı gösterilmesi lazım. Tutmak istemiyorsa kime ne bundan? Kafir diye yaftalamak çok ayıp bişey. Sanki öteki tarafta hesabını o verecek. Herkes kendiyle ilgilensin. Birbirine saygı göstersin.

  Diyarbakır'lı olduğunu da artık rahatça söylüyor. Biz de kendi ülkemizde Türkü'm diyemiyoruz. Faşist olarak algılanıyor. Biz hiç yadırgamıyoruz.

  Ayrıca bu kadar küfürlü ve argo dialoglarda sanatçıya yakışmıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş