Haberin Tarihi: 18 Haziran 2015 13:25


Hamza Hamzaoğlu'ndan transfer açıklaması
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu mevcut kadroları ile transfer yapmadan gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde bir yerlere varabileceklerini söyledi.

Samanyolu Haber Televizyonu’na gündeme dair açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu bu sezonu güzel bir sonla noktaladıklarını hatırlatarak "Bizim göreve gelmemizle birlikte takım toparlandı. Herkes hep birlikte hedef birliği yaptık. Camia ile de kenetlenince kolay olmasa da hedefe ulaşabildik. Sezonu güzel bir sonla noktaladık. Önümüzdeki yıllarda bizi zorlu bir süreç bekliyor" dedi.

"KALICI İŞLER YAPMAK İSTERİM"
Teknik direktörlük kariyerinde bundan önceki yıllarda kısa süreli sözleşme yaptığı fakat Galatasaray ile üç yıllık bir sözleşme imzaladığının hatırlatılması ve Galatasaray’ın Alex Ferguson’u olmak ister misiniz? sorusuna ise Hamzaoğlu "İnşallah öyle bir şey olursa zaten hep başarılı olmuşuz demektir. Kulüp için bizim için güzel bir şey olur. İnşallah Alex Ferguson gibi uzun yıllar kalacak işleri yapmak bize nasip olur. Herkes Alex Ferguson olmak ister ama önemli olan ona layık olacak işleri becerebilmektir" dedi.

"AVRUPA'DA DA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ"
Galatasaray’da göreve geldiği süre zarfında Süper Lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası’nı kazanmayı başaran deneyimli teknik adam Avrupa kupalarında da başarılı olabilmek için çalışacaklarını kaydetti. Hamzaoğlu "Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz. Ancak başarılarda aceleci olmak doğru değil. Adım adım başarıları yakalarsak daha sağlam çıkmış oluruz. Yine o noktalara uluşmak için sabırlı olmak lazım. Kalıcı ve emin adımlarla yolumuzda yürüyeceğiz. Hep birlikte başarıya ulaşmak için çalışacağız" şeklinde konuştu.

"BİRKAÇ OYUNCU ALACAĞIZ"
Yeni sezonda takıma yapılacak transferler hakkında da açıklamalarda bulunan Hamza Hamzaoğlu "Transfer konusunda planlama yaptık. Gidecek ve kalacak oyuncularla konuşacağız. Sözleşmesi bitenlerle mukavele imzalayacağız. Birkaç oyuncu alacağız. Ben oyuncularımdan memnunum. Hiç transfer yapmasak bile Şampiyonlar Ligi’nde bir yerlere varırız. Mevcut kadroya sadece takviye yapacağız" diye konuştu.

"MERT GÜNOK'LA İLGİLENİYORUZ"

Hamza Hamzaoğlu Fenerbahçe ile yollarını ayıran Mert Günok ile ilgilendiklerini ve Mert Günok’un kendilerini tercih etmesi halinde transferi oturup konuşacaklarını kaydetti.

Fenerbahçe olan sözleşmesi sona eren Mert Günok ile ilgilendiklerini açıklayan Hamzaoğlu sözleşmesi sona eren bir diğer isim Egemen Korkmaz hakkında da konuştu.

Egemen Korkmaz'ın transfer gündemlerinde yer almadığını ifade eden Hamza Hamzaoğlu "Stoper bölgesinde bir ihtiyacımız görünmüyor şu anda. Dany de dönüyor onu da görmemiz gerekiyor ve kendisi kampa da götüreceğiz. Amrabat konusunda ise kendisi gitmek isterse ve kulüpler anlaşırsa gidebilir" dedi.

NIASSE İLE İLGİLENİYORUZ
Galatasaray'ın hücum bölgesinde yaptığı hamleler hakkında da konuşan Hamzaoğlu "Niasse gibi biri aramıza katılacak. Niasse de düşündüğümüz oyunclardan biri. Niasse çabuk süratli ve defansın arkasına koşuları olan bir futbolcu. Benim kullanabilececeğim bir oyuncu bize faydasının olabileceğini düşündüğüm bir oyuncu ama farklı bir özelliği sahip oyuncu da olabilir. Sadece Niasse değil diğer isimler de gündemimizde farklı planlar yapıyor. Elimdeki oyuncular da çok kaliteli ve bu kadro ile de Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabileceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor