Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Diyarbakır'daki bombalı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı  06.06.2015 15:22

  HDP Diyarbakır'daki bombalı saldırının yeni görüntülerini yayınladı.

  HDP'nin dün Diyarbakır'da yapılan mitinginde yaşanan ilk patlama amatör kameralara yansıdı.

  Mitingin yapıldığı alandan çekilen görüntüde patlamanın ardından yaşananlar anbean kaydediliyor.

  Mitingi takip eden vatandaşların panik anları ve yaralılara müdahaleleri de görüntülerde bulunuyor.

  Görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı…

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart HDP mitinginde patlama  HDP'nin Diyarbakır mitinginde patlama: 2 kişi öldü.

  Diyarbakır'da HDP'nin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği miting sırasında bombalı saldırı sonrasında iki patlama meydana geldi. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Günay hastanelerden aldıkları bilgilere göre patlamalarda 4 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Yetkililer patlamada 150’den fazla yaralı bulunduğunu ve 20’sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. İçişleri Bakanlığı ise Diyarbakır’da 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini ilk belirlemelere göre 100’ün üzerinde vatandaşın da yaralandığını bildirdi.

  DİHA'nın haberine göre; Diyarbakır'daki bombalı patlamaların ardından gece saatlerinde de bir HDP aracına silahlı saldırıda bulunuldu. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerin önünde kitlelerin bekleyişi devam ederken Veni Vidi Hastanesi önünde bulunan HDP seçim aracına "polisin" silahla ateş ettiği ileri sürüldü. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken araçta dokuz mermi izi tespit edildi.

  İşte o saldırının fotoğrafları:  VALİLİK: CAN KAYIPLARINA HAZIR OLUN

  DİHA'nın haberine göre Diyarbakır Valiliği 3 Haziran günü Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdiği resmi yazıda HDP mitinginin yapılacağı bugün için alınacak "güvenlik tedbirleri" kapsamında diğer bazı kurumlarla birlikte "Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliği'nden muhtemel yaralanma veya can kayıplarına karşı tüm kapasitenin gözden geçirilerek lüzumu halinde kurumların hazır olacak iç düzenlemelerin yapılmasını" istendi.

  İşte o yazı:
  Diyarbakır’ın İstasyon Meydanı’nda düzenlenen HDP mitingi sırasında meydana gelen patlama ile ilgili olarak güvenlik güçleri ve savcıların çalışmaları devam ediyor.

  Olay yerinde yapılan ilk incelemede delil niteliğinde olan metal parçalar savcıların gözetiminde toplanarak incelemeye alındı. Güvenlik güçlerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede bombanın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bir düzenek ile patlatıldığı tespit edildi. Yetkililer patlayan tüpün içinde yüzlerce metal bilye bulunduğunu ve güçlendirilmiş bir patlayıcı madde kullanıldığını söyledi. Olay yerinde inceleme yapan uzmanlar patlamanın olduğu bölgeye saçılmış halde bulunan 100’den fazla metal bilye ve patlayan tüpün parçalarını incelemek üzere kriminal laboratuvara götürdü. Güvenlik güçleri olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir şüpheli tespit edemezken terör ve istihbarat uzmanlarının bölgedeki tüm MOBESE kayıtlarını incelemeye başladığı belirtildi.

  PARMAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

  Olay yeri inceleme uzmanlarının patlayan tüpün parçaları üzerinde bazı parmak izleri tespit ettiği belirtildi. İkinci patlamanın yaşandığı yerde bir adet parçalanmış cep telefonu ve batarya bulan uzmanlar telefonun patlamada kullanılmış olma ihtimalini araştırıyor.

  Yetkililer patlamada 150’den fazla yaralı bulunduğunu ve 20’sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. 23 yaralının ameliyatının tamamlandığını söyleyen yetkililer yaralıların bir kısmının vücudundan metal bilyeler çıktığını bildirdi.

  ERDOĞAN'DAN PATLAMA MESAJI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HDP'nin Diyarbakır'daki mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Diyarbakır Valisi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i telefonla ayrı ayrı arayarak bilgi aldı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama dolayısıyla mesaj yayımladı.

  Diyarbakır'da HDP'nin mitingi esnasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar olduğunu derin bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan mesajında şunları kaydetti: "Türkiye'de pazar günü yapılacak seçimler öncesinde demokrasimize ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor. İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir. Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyorum."

  DEMİRTAŞ ERDOĞAN'IN TELEFONLARINA ÇIKMIYOR

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATV'de katıldığı programda patlamanın kaynağı hakkında bilgi verdi. Diyarbakır valisi ve İçişleri Bakanı ile görüştüğünü anlatan Erdoğa "Mitingin esnasında iki ayrı noktada patlama söz konusu oluyor. Bir trafonun önünde olan bir bölgede orada bir simitçinin olduğu söyleniyor- ki oradaki patlamanın tüp olduğu... Bir de 40-50 metre mesafede çöp kutusunda olduğu oradakinin de kurulu olduğu söyleniyor. Çalışmalar sürdürülüyor ve nereden bunun nasıl olduğu incelenip neticeye varacağız.Şu anki tespitler erken olur diye düşünüyoruz." açıklamasını yaptı.

  Cumhurbaşkanı "Fakat bugünkü olay seçimin iki gün öncesinde olması seçime bana göre ciddi anlamda gölge düşürdü. Seçimi yapacağız. En iyi şekilde gerçekleştirme gayretindeyiz." mesajını verdi.

  Demirtaş'a ulaşamadığını da aktaran Erdoğan "Yaklaşık bir saattir HDP Eş Başkanı'nı arkadaşlarıma arttırıyorum. Henüz telefonuna ulaşamadığımız için geçmiş olsun dileklerimizi iletemedik bunu da buradan belirtmek istiyorum." diye konuştu.

  KILIÇDAROĞLU DEMİRTAŞ'I ARADI

  Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu "Diyarbakır'da yaşanan menfur olayı kınıyor üzüntülerimi bildiriyorum. Allah'tan yaralılar için acil şifalar diliyorum ve herkesi sükunete davet ediyorum. Unutulmasın ki milyonlarca oy bile tek bir canın karşılığı olamaz." dedi Ayrıca seçim çalışmalarını İzmir'in ilçelerinde sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP mitingindeki patlama dolayısıyla Diyarbakır Valisi'ni telefonla arayıp bilgi aldı. Ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

  HDP'Lİ ALTAN TAN: AMAÇ SEÇİMLERİ ERTELETMEKTİ

  HDP’li Altan Tan CNN Türk’te konuştu. Diyarbakır’da HDP mitinginde yaşanan patlamayla ilgili konuşan Tan “AKP Diyarbakır’dan milletvekili çıkaramayacak verilen en güzel cevap bu olacak” dedi.

  Yaşananların tam bir provokasyon olduğunu ifade eden Tan Diyarbakır halkını sakin olmaya çağırdı ve “Öfkenizi sandığa gömün” dedi.

  Saldırının hedefinin kaos yaratıp seçimleri erteletmek olduğunu ifade eden Tan “Diyarbakır’daki patlama ile halk paniğe kapılıp yüzlerce kişi birbirini ezebilirdi. Bu kaos Diyarbakır’a oradan da bütün şehirlere sıçrayabilirdi. Bu saldırıyla amaç da buydu. Bir kaos ortamı yaratıp seçimleri ertelemekti. Halkımıza çağrıda bulunuyorum öfkenizi sandığa gömün. Sağduyulu davranın” diye konuştu.

  TENCERE TAVA EYLEMİ BAŞLADI

  DİHA'nın haberine göre HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın parti binasında yaptığı açıklamadan sonra Diyarbakırlılar protestolarını eylemlerle dile getiriyor. Diyarbakır'ın her tarafında araç konvoyları oluşturuluyor kornalar çalınıyor ışıklar söndürülüyor ve tencere tava eylemi yapılıyor.

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağduyu çağrısından sonra Diyarbakırlılar demokratik eylemlerle bombalı saldırıyı protesto ediyor. Kentin birçok yerinde araç konvoyu oluşturuluyor kornalar çalınıyor evlerde ışıklar söndürülüyor ve tencere tava eylemi yapılıyor. Demokratik eylemlere Diyarbakırlıların büyük bir katılım göstermesi dikkat çekiyor. Protesto eylemlerinin geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

  Öte yandan Ekinciler Caddesi üzerinde toplanan kitleye polis gaz bombalarıyla müdahalede bulundu.

  Ağır yaralı olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyata alınan 16 yaşındaki Ramazan Yıldız kurtarılamadı. Ayrıca Veni Vidi Hastanesi'nde üzerinde kimlik ve telefon çıkmadığı için ismi öğrenilemeyen 1 yaralının da yaşamını yitirdiği belirtildi. Tarım Bakanı Mehdi Eker de 100' ün üzerinde kişininin yaralandığını ve 2 kişinin öldüğünü söyledi. DİHA'nın haberine göre ise yaralı sayısı 350'yi buldu. Habere göre yaralılar arasında çok sayıda ağır yaralının bulunduğu ve bazı yaralıların da yaşamını yitirdiği bildirildi. Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne 40 yaralı Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne 140 yaralı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 25'i acil ameliyata alınan 75 yaralı Veni Vidi Hastanesi'nde 5'i ağır 35 yaralı ve Bağlar Özel Hastanesi'ne 60 yaralının kaldırıldığı belirtildi. Bunun yanı sıra kentte bulunan diğer özel hastanelere de çok sayıda yaralının sevk edildiği bildirildi.
  HDP'nin Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda bugün düzenlediği miting devam ederken saat 17.55 sıralarında platformun karşısında bulunan bir elektrik trafosunun olduğu yerde patlama oldu.

  HDP Diyarbakır milletvekili adayı Nursel Aydoğan'ın konuşmasının hemen sonrasında meydana gelen patlamada yaralananlar oldu. Patlamayla birlikte alanda büyük panik yaşanırken patlamanın trafodan kaynaklandığı anons edildi.

  TANER YILDIZ'DAN AÇIKLAMA

  Ancak DHA'nın haberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız HDP mitinginde meydana gelen patlama ile ilgili “Patlama trafo kaynaklı değil. Trafoya dışarıdan bir müdahale söz konusu” dedi.

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Diyarbakır'da meydana gelen patlamaya ilişkin "Yaklaşık 50 civarındaki vatandaşımızın yaralandığını ve şu anda hastanelere 20-24 vakanın taşındığını bütün Acil Hizmetleri Genel Müdürlüğünün takip ettiğini ambulans uçağımızın da her ihtimale karşı tedbiren acil destek içinde yönlendirdiğimizi söyleyebilirim" dedi.

  Olay yerine gönderilen ambulanslarla yaralılar hastaneye taşındı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın saat 18.30'da konuşma yapacağı miting alanından bazıları kentin en merkezi yeri Ofis Semti'ne yürüdü. Polis bu bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

  DEMİRTAŞ'TAN AÇIKLAMA

  HDP İl Binası önünde konuşan Demirtaş "Her yerde bizi can evimizden vurmaya çalıştılar. Yüz binlerce insan kadın çocuk izdiham yaşayıp birbirini ezsin istediler" ifadelerini kullandı. Demirtaş'ın konuşması sık sık "Katil Erdoğan" sloganlarıyla kesildi.

  Demirtaş'ın konuşması şu şekilde:

  "Elbette bu yürüyüşü durdurmak isteyecekler. Her yerde bizi can evimizden vurmaya çalıştılar. Bizim ihtiyacımız olan şey ise barış. Ne yaparlarsa yapsınlar inadına bu ülkeye barış gelecek bunu sizler sağlayacaksınız

  Bakın bugün patlamanın olduğu saatten bu yana Türkiye'nin dört bir yanından bizi arıyorlar. Yüreğimiz dualarımız sizinle diyorlar. Yüreği barış için atanların gönlü bizden yana

  Nasıl bir coşku heyecanla şimdiye kadar çalışmalarımızı yürütmüşsek resmi sonuçları alana kadar çalışmalarımızı aynı heyecanla yürüteceğiz.

  HDP bu tür tezgahlara düşecek bir parti değil. Seçimlerden alacağımız sonuç Türkiye'ye nefes aldıracak. Aynı sabır ve sükunetle çalışmayı sürdüreceğiz.

  Alanda gösterdiğiniz disiplin çok daha büyük bir faciayı engelledi. Yüz binlerce insan kadın çocuk izdiham yaşayıp birbirini ezsin istediler. Başarmak zorundayız değerli kardeşlerim.

  Bu saldırının arkasındaki güçler inşallah ortaya çıkar. Bunun bir saldırı olduğu netleşirse saldırının failleri açıklanırsa tüm Türkiye rahatlar bunların üstünün kapatılmaması gerekir.

  İnsanlık mücadelesi yürütüyoruz sadece kendimiz için değil tüm Türkiye'ye nefes aldırmak için yollardayız.

  Bizler yola çıkarken tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu kimin tekerine çomak soktuğumuzu biliyorduk.

  Önümüzdeki seçim mutlaka gerçekleşecek sandık kurulacak. Biz kazanacağız barış kazanacak özgürlük kazanacak. 7 haziran akşamı ülkeye büyük insanlığı hediye edeceğiz."

  POLİSTEN MÜDAHALE

  Polis ise patlama sonrasında kitleye gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Kentteki gerginlik sürüyor.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Demirtaş patlama sonrasında ilk açıklamayı twitter üzerinden yaptı. Demirtaş'ın o sözleri:

  Patlama sonrasında trafonun kapılarının içeri doğru girmesi ise bomba ihtimalini kuvvetlendirdi. Patlamayla ilgili inceleme sürerken olay yerinde bulunan demir bilyeler ise parça tesirli bomba olma şüphesini arttırdı. Gecenin ilerleyen saatlerinde de trafonun değil tüpe yerleştirilmiş bombanın patlatıldığı kesinleşti.
  Gazeteci Ruşen Çakır ise mitingte iki ayrı patlama olduğunu belirterek şu mesajları paylaştı:
  "Çöp kutusuna parça tesirli bomba konulmuş" denilerek sosyal medyada şu fotoğraf paylaşıldı:
  Hastanelere götürülen yaralılar yerlerde tedavi edilmeye çalışılıyor.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  İşte fotoğraflar:

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  06.06.2015 04:36

  Yandaşlara göre dün Diyarbakır'da hiç bir şey olmadı

  İşte o gazeteler...

  Yandaş gazeteler Diyarbakır'daki saldırıyı ya hiç görmedi ya da ufak başlıklarla birinci sayfadan verdi.

  Türkiye seçimlere giderken yaklaşık 50 bin kişinin bulunduğu Diyarbakır İstasyon meydanına yapılan iki çok tehlikeli saldırıyı çatışma çıkmadan ucuz atlattı. Ancak iktidar ve havuz medyası "sanki tek bir yerden emir almışcasına" hiç bir şey olmamış gibi davrandı.

  İşte gazetelerin birinci sayfaları:

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  06.06.2015 16:13

  Diyarbakır’daki saldırıyı kim yaptı

  Odatv Diyarbakır'daki saldırıyı Hanefi Avcı ve Emin Arslan'a sordu

  Diyarbakır'da HDP mitinginde meydana gelen bombalı saldırıların yankıları sürüyor. Odatv konuya dair eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Emin Arslan ve eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı’nın görüşlerini aldı.

  Diyarbakır’da yaşanan bombalı saldırıya dair Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunlar herhangi bir partiye yönelik değil yarın yapılacak seçimlere gölge düşürmek için provakatif bir eylem” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise Erdoğan’ı kastederek “Hedef gösterdikleri için yalan iftira üzerine kampanya yürüttükleri için bizi bu kadar düşmanca saldırının hedefi haline getirdikleri için halka karşı bir özür borçları var” açıklamasını yaptı.

  ARSLAN: HİZBULLAH DA PKK DA OLABİLİR

  Peki uzun yıllar terör eylemlerine dair deneyim sahibi olan isimler bu saldırı hakkında ne düşünüyordu?

  Bombalı saldırıyı kim neden yaptı?

  Bu sorunun yanıtına dair eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Emin Arslan’ı aradık. Eski Emniyet Müdürü Arslan Odatv’ye özetle şunları söyledi:

  “Etraflıca inceleyemedim. Hizbullah da olabilir kendini mağdur göstermek için PKK da yapmış olabilir. Ama yine de temkinli olmak lazım yanlış bir şey söylememek için. Alternatifleri çok geniş tutmak gerek.”

  AVCI: PKK YAPMAZ


  Yurtdışında olan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı ise “Olayla ilgili ayrıntılı bilgiye sahip değilim ancak PKK’nın eylemleri itibarıyla kendi toplantılarını vuracağını düşünmüyorum” dedi.

  SALDIRIYA DAİR İLK BULGULAR

  Bombalı patlamanın yaşandığı yerde yapılan incelemede delil niteliğinde olan metal parçalar savcıların gözetiminde toplanarak incelemeye alındı. Güvenlik güçlerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede bombanın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bir düzenek ile patlatıldığı tespit edildi. Yetkililer patlayan tüpün içinde yüzlerce metal bilye bulunduğunu ve güçlendirilmiş bir patlayıcı madde kullanıldığını söyledi.

  PARMAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

  Öte yandan olay yeri inceleme uzmanlarının patlayan tüpün parçaları üzerinde bazı parmak izleri tespit ettiği belirtildi. İkinci patlamanın yaşandığı yerde ise bir adet parçalanmış cep telefonu ve batarya bulan uzmanlar telefonun patlamada kullanılmış olma ihtimalini araştırıyor.

  Mert Taşçılar

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence yapan şahıs belli. (:
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş