Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Elvan ailesi: Biz yokuz artık
  Elvan ailesi: Biz yokuz artık

  Nisan 1 2015

  Gezi eylemleri sırasında polisin gaz fişeğiyle ölen Berkin Elvan'ın ailesi bir yazı yayınlayarak 'biz artık yokuz' açıklaması yaptı.

  Gezi Parkı olayları sırasında gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesi Berkin Elvan adına açtıkları blog üzerinden “Ailemizin son açıklamasıdır. Dostlarımıza…” başlıklı bir mesaj yayınladı.

  Acılarının günlük siyaset malzemesi yapılmasına dikkat çeken aile “Biz yokuz artık. Eğer dava açılırsa ve yargılama yapılırsa dosyamızı aile olarak sadece kendimiz takip edeceğiz. Hiçbir avukata ve hukuki desteğe ihtiyacımız yok.” dedi. İşte o açıklama:

  Ailemizin son açıklamasıdır.
  Aşık Veysel “koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa” demişti. Hiçbirimiz aynı durumu aynı olayı aynı yorumlamıyoruz. Kalbimiz farklı şeyler dese bile bir şekilde bulunduğumuz taraf o duruma farklı yorum yapmamızı sağlıyor. Berkin vurulduğunda ve öldüğünde böyleydi savcı Mehmet Kiraz ve iki genç öldürüldüğünde de böyle oldu.

  Tertemiz duygularıyla ayrım gözetmeksizin insanların acılarını sahiplenenler destek olanlar adaletsizliğe hukuksuzluğa tertemiz duygularıyla karşı çıkan dostların her zaman başımızın üstünde yeri vardır.

  Bunun dışında kalanların görüşüne saygı duyamıyoruz artık. Saygı duymadıklarımız için Berkin Ceylan Uğur Nihat Burak Yasin Mehmet Kiraz Bahtiyar Şafak sadece bir sonraki ölüm olana kadar geçerli gündem ve siyaset malzemesidir. Yeni ölümler yeni gündemler…
  İsimler ölüp gider. Onlar için önemli olan sadece ölenin siyasi kimliği o yoksa etnik kimliği o da tutmazsa mezhebi… Çocuk olduğu için genç olduğu için kadın-erkek olduğu için hepsinden önemlisi insan olduğu için sahip çıkmayanlar yönlendiriyorlar hayatı. Artık yeter. Biz Berkin’e yetiştiremedik gözyaşlarımızı ancak siz başkalarının gözyaşları aksın ve siyaset yapalım diye bekliyorsunuz. Mecliste olsun olmasın sağ ya da sol görüşlü iktidar partisinden meclis dışı muhalefetine çoğunuz aynısınız. Bu hayat çok acı çünkü sizler günlük siyaset yapasınız gündeminiz dolu olsun diye bizler evlatlarımızı eşlerimizi babalarımızı annelerimizi toprağa veriyoruz.

  urakcan Karamanoğlu hayatını kaybettiğinde babasını aradım. Eşimden başka kimseye sormadım. Eşimle konuştuk ve evlat acısı yaşayan bir babayı aramak zorundayız bu insanlık görevidir dedik. Alkışlayan oldu karşı çıkıp eleştiren oldu bundan yararlanmaya çalışanlar oldu. Alkışınız eleştiriniz sizin olsun. Biz evladını kaybetmiş bir babayı aradık tıpkı İbrahim Aras’ın Nihat Kazanhan’ın ailelerini aradığımız gibi.

  Ben Sami Elvan dün yaşananları ilk olarak sosyal medyadan öğrendim ve yıkıldım. Eşim ben ailem yıkıldık. Nasıl olabilir böyle bir şey dedik! Daha önce defalarca Berkin’i öldürenlerin isimleri belli olsun yargı önüne çıkarılsınlar diye gittiğim o binada bulunmayı çok istedim. Orada olmam dün avukatların ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün talebiyle sağlandı ve adliyeye girebildim. O odada kimse zarar görmesin diye elimden geleni yapmaya çalıştım. Savcı beyin ve o gençlerin kılına zarar gelmesin diye çok gayret ettim. Dün 1 değil 2 değil tam 3 kez daha Berkin’in acısını yaşadım o odada yaşananlarla. Ben kattan ayrılana kadar içeridekilerin sağ olarak çıkması ihtimali vardı. Ancak şu an hepsinin cenazesi var ekranlarda. Bu davanın beklediğimiz bir cezayla sonuçlanacağına zaten inanmıyorduk. Gezi davaları ortada. Öldürülen ve sakat kalan kardeşlerimizin açılmayan sürüncemeye bırakılan davaları ortada. Dün itibarıyla bizim davamızın adil bir yargılama ile sürdürüleceğine olan inancımız iyice bitmiştir.
  Bugune kadar kimseye bir sey yapın demediğimiz gibi yapmayın da demedik. Kimsenin neyi nasil yapacağına bırakın karar vermeyi öneride bile bulunmadık. Biz sadece kendimizin neyi nasıl yapacağını söyledik hep…

  Şimdi savcı Mehmet Kiraz’ın ailesine başsağlığı diliyoruz ve biliyoruz ki küfreden hainsiniz diyen helal olsun diyen bir dolu insan çıkacak. Umurumuzda değil ne dediğiniz. Biz Berkin’in anne ve babası olarak en içten duygularla ve tüm samimiyetimizle Savcı Mehmet Kiraz’ın acılı ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz acılarını paylaşıyoruz çok üzgünüz. Biz Berkin’in anne ve babası olarak Bahtiyar’ın ve Şafak’ın ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz çok üzgünüz…

  Cumhurbaşkanından sivil toplum kuruluşuna medyasından sokağına siyasetleriniz politikalarınız çıkarlarınız hesaplarınız artık bizden uzak olsun. Çocuğumuzu bize geri getirebilen var mı? Varsa öyle birisi o çıksın ve konuşsun ne derse ne isterse yapmaya hazırız. Yok değil mi?
  Susun artık. Berkin öldü. Biz her gün yeniden yeniden öldük.

  Biz yokuz artık. Eğer dava açılırsa ve yargılama yapılırsa dosyamızı aile olarak sadece kendimiz takip edeceğiz. Hiçbir avukata ve hukuki desteğe ihtiyacımız yok. Bu bir tepki değil. Bu hukukla aramızda artık kimse olmasın diye… kimse bizim acımızı tam anlamıyor kaldı ki nasıl anlatacaklar bunu mahkemeye… Biz bugüne kadar olduğu gibi orada olacağız ve davamızı takip edeceğiz. Sadece daha önce evladını kaybetmiş anne babalar aileler bizimle birlikte katılmak isterlerse davaya onları kabul edeceğiz. Sonuçta hiçbir şey çocuğumuzu geri getirmeyecek. Tek çabamız başka çocuklar ölmesin başka analar ağlamasın diye sürecek. Bugüne kadar yüzlerce insan Berkin için gözaltına alındı soruşturma yaşadı tutuklandı okuldan ve işten atıldı yaralandı. Yeter artık. Kimse zarar görmesin. Görüşü inancı konumu kim olduğu önemli değil. İnsan olan kimse artık zarar görmesin.

  Ben Gülsüm Elvan ben Sami Elvan…

  Bundan sonra da kimsenin burnu kanamasın analar ağlamasın diye elimizden geleni yapacağız. Evladını eşini babasını annesini kaybetmiş ailelerle yan yana olacağız. Kan akmasın silahlar sussun barış ve adalet olsun çocuklar öldürülmesin diye hayatımızın sonuna kadar mücadele edeceğiz.

  Bugüne kadar hiçbir çıkar gözetmeden bize destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün Abdullah Cömert’in ailesinin yanında Balıkesir’de olamadık üzgünüz. Bugünden sonra sosyal medya hesaplarımızı kullanmayacağız. Bu açıklama son mesajımızdır.

  Gülsüm Elvan – Sami Elvan”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Berkin öldüğünde çok üzülmüştüm ama ailesine hiç ama hiç inanmıyorum. Teröre destek verdiklerini düşünüyorum. Yoksa bu olaylar buraya kadar gelmezdi. Tehlikeli bir aile. Belki de bu kadar tehlikeli olmasına sebep olan Tayyip'in Berkin'in annesini babasını meydanlarda yuhlatmasıydı.

  Teröristlere de Allah rahmet eylesin mesajlarından anlaşılıyor açıkçası..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş