Haberin Tarihi: 25 Mart 2015 03:06

Tolga'ya 9 hafta! Emenike'ye 3 hafta!
Tolga'nın geçen sezon devre arasında aynı sakatlığı yaşayan ve 3 haftada iyileşen Emenike ile benzeri bir sakatlık sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

Bursaspor maçında sakatlanarak 1 ay sahalardan uzak kalan Tolga Zengin sürpriz şekilde Club Brugge maçıyla sahalara dönmüştü. O maçta yaptığı hatalar sonrasında Fenerbahçe maçına çıkması yine sürpriz olan Beşiktaş kaptanı derbiyi tamamlayamadı. Pazartesi günü Tolga'nın sakatlandığı ve sezonu kapattığı açıklanırken sakatlığının nedeni ise belli oldu. Tolga'nın "biceps femoris tendonunda" dördüncü derece yırtık olduğu ve sezonu kapattığı bildirildi.

Fakat Tolga'nın geçen sezon devre arasında aynı sakatlığı yaşayan ve 3 haftada iyileşen Emenike ile benzeri bir sakatlık sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Uzmanlara göre Tolga'nın yaşadığı sakatlığın dönüşünün maksimum 4-6 hafta arasında olacağı 2 aylık bir sahalarda uzak kalma durumu için ancak grup kopmas gerektiği yorumu yaptılar. Sahayı yürüyerek terk eden Tolga'nın "grup kopması" yaşasaydı sahayı yürüyerek değil sedye ile terk etmesi gerektiği iddia edildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor