Haberin Tarihi: 25 Mart 2015 13:18

Galatasaray'da şok rapor!
G.Saray camiasında herkesin aday olmasını beklediği isimlerden birisinin uluslarası bir denetmenlik firmasına yaptırdığı incelemeden şok bir rapor çıktı.

G.Saray'da yaşanan para krizi her geçen gün biraz daha derinleşirken camiada "en az 5-6 başkan adayı çıkar" iddiaları ise karşılıksız kalmaya başladı. Çünkü kendi ceplerinden ödedikleri paralarla sarı-kırmızılı kulübün finansal yapısını uluslararası denetçilere inceleten başkan adayları aldıkları cevaplar karşısında şok oluyor.

İşte isminin gizli kalmasını isteyen O başkan adaylarından birisine bağamsız bir denetim firması tarafından hazırlanan G.Saray raporu!

1. Kulüp ve şirketlerin KDV ve sporcu ödemeleri için devlete stopaj ödenmesi gerekmektedir. Ancak bazıları ödenmemiştir. Ne kadar ödenmediği tespit edilemiyor. Bu vergi borçları bilanço ve gelir tablosuna dahil edilmemiştir.

2. Kulüp GSGM'ye stat reklam gelirleri üzerinden ödenecek payı ödemediği için davalıktır. Borç mali tablolara yansıtılmamıştır. Ayrıca GSGM'nin stat çatısının kapatılmaması nedeniyle açtığı dava devam etmektedir. G.Saray çatıyı kapatmazsa bedelini GSGM'ye ödemek zorundadır. Bu borç mali tabloda yer almamaktadır.

3. Daha önce yapılmış ve uzlaşması beklenen vergi incelemesinden gelen yaklaşık 123.6 milyon TL borç bilançoya ve vergi tablosuna yansıtılmamıştır.

4. Daha önce yapılmış ve uzlaşma beklenen vergi incelemesinden gelen 41.6 milyon TL borç bilançoya ve gelir tablosuna yansıtılmamıştır.

5. Sporcu bonservis bedelleri hak olarak bilançoda 174.2 milyon TL olarak gösterilmiş ancak bu bonservislerin değerlerinde düşüklük olduğu ibarelerde mevcut olmasına rağmen kulüp bu değer düşüklüğünü bilançodan düşmemiştir.

6. Prandelli davası sonucunda İtalyan teknik adama ödenecek tutar borç olarak gösterilmemiştir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor