Haberin Tarihi: 18.03.2015 - 13:04

Parma başkanı gözaltına alındı
Parma Başkan Giampietro Manenti dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre Roma Başsavcılığı koordinasyonunda Mali Polis'in operasyonuyla çok sayıda şehirde eş zamanlı yapılan operasyonlar neticesinde aralarında Giampiero Manenti'nin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

DOLANDIRICILIK İDDİASI
Geçtiğimiz ay Parma kulübünü satın alan Manenti ile diğer şüphelilerin yasadışı fonları kullanmak dolandırıcılık sahtekarlık kara para aklama ve mafya usulleri kullanarak kendini aklama gibi suçlarla itham edildiği öne sürüldü.

1 EUROYA SATILDI
Müzesinde 4 Avrupa kupasının yanı sıra çok sayıda İtalya kupa şampiyonlukları bulunan Parma Kulübü Şubat ayında Giampiero Manenti'nin yönetiminde olduğu Slovenya menşeli Mapi Group'a sembolik bir rakama; 1 Euro'ya satılmıştı.

Futbolcu ve teknik kadronun maaşlarını ödeyemeyen sarı-lacivertli ekibin 100 milyon Euro'nun üzerinde borcu olduğu belirtiliyor.

Manenti en kısa sürede kulübün borçlarını temizleyeceği ve maaşları ödeyeceği vaadinde bulunsa da yaklaşık bir aydır bu konuda hiçbir adım atmamakla suçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Serie A'daki kulüplerin çoğu Parma'ya 5 milyon Euro kredi vererek sezonu tamamlamasına yardımcı olacak kaynağı yaratmıştı.

İFLAS DURUŞMASI YARIN
Kulübün iflasının görüşüleceği duruşmanın ise yarın yapılacağı açıklandı. Maaşları ödemediği gerekçesiyle Aralık ayında 9 puanla son sırada bulunduğu ligde 1 puanı silinen Parma'nın geçtiğimiz hafta 2 puanı daha alınmıştı.

Asgari giderlerini dahi karşılayamadığı için iki maç oynayamayan Parma'nın Pazar günü Torino karşısındaki maça da çıkamayabileceği belirtildi.

Cassano ve Felipe'nin kontratlarını feshettiği ekip ocak ayında da birçok oyuncusuyla daha yollarını ayırmıştı.

Parma'da eski kulüp başkanı Tommaso Ghirardi ve sportif direktör Pietro Leonardi ise dört ay hak mahrumiyeti cezası almıştı.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kralspor