Haberin Tarihi: 18.03.2015 - 12:37

Michel Preud'homme: Elenirsek dünyanın sonu olmaz
Club Brugge Teknik Direktörü Michel Preud'homme yarın oynanacak Beşiktaş-Club Brugge maçı hakkında açıklamalarda bulundu.

Avrupa Ligi'nde yarın Beşiktaş'ın karşısına çıkacak Brugge kafilesi İstanbul'a vardı. Belçika basınına konuşan takımın teknik direktörü Michel Preud'homme takımın son durumu durumu belirsiz olan oyuncular ve zorlu karşılaşma ile ilgili düşüncelerini aktardı "Avrupa'ya veda edersek bu dünyanın sonu olmaz" dedi.

DÜNYANIN SONU OLMAZ
Pazar günü Belçika Kupası finalinde Anderlecht ile karşılaşacaklarını da belirten deneyimli teknik adam akılların bir nebze bu maça da kaydığını itiraf etti: "Avrupa'da işimizi yaptık. Belçika'da da yapmalıyız. Tabii ki turu geçmek istiyoruz. Eğer Avrupa'ya veda edersek de bu bizim için dünyanın sonu olmaz".

NEDEN TURU GEÇMEYELİM
Brugge çalıştırıcısı "Beşiktaş'a karşı iyi bir duruş sergiledik. Eğer bu oyunumuzu tekrarlayabilirsek neden turu geçmeyelim. Tabi onların çok önemli bir seyirci avantajı olacak. Muhtemelen cehennem ortamı olacak. O dolu statta oynamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu maçta özellikle kornerler ve frikikler bizim silahımız olabilir" diye konuştu.

RİSKE ATMAYACAĞIM
Durumu şüpheli olan oyuncularını Beşiktaş karşısında oynatmayabileceğini söyleyen Preud'homme "Tam olarak hazır olmayan oyuncularımı riske atmayacağım. Play-off'lar gelip kapımıza dayanmışken doğacak daha uzun süreli sakatlık sorunlarıyla boğuşamam. Dolayısıyla sağlık ekibinin vereceği kararlara saygı duyacağım. Daha önce bini Westerloo maçında yapmış Izquerdo'yu 60 dakika sonra kenara almıştım" şeklinde konuştu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kralspor