Haberin Tarihi: 18.03.2015 - 08:38


Hakan Çalhanoğlu: Arda beni teselli etti
Hakan Çalhanoğlu Atletico Madrid-Bayer Leverkusen maçının ardından Arda'nın kendisine ''Takma kafana büyük futbolcusun'' dediğini söyledi.

Bayer 04 Leverkusen'de forma giyen gurbetçi oyuncular Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak maçla ilgili açıklamalarda bulundu.

Genç yıldız maç için "Takım olarak herkes Madrid'in zor olacağını biliyordu. Ama 120. dakikaya kadar bence iyi performans gösterdik. Penaltılara kalmak istedik. Penaltı zaten biraz şans. Maalesef ben ve diğer arkadaşlarım da atamadı. Demek ki kaderimiz buraya kadarmış" değerlendirmesini yaptı.

PENALTI YORUMU
Penaltı kaçırdığı pozisyon için "Kaleci nasıl vuracağımı anladı" diyen Hakan "Ben genelde kalecilere her zaman bakarım. Şutu ona göre çekerim. Kaleci noktasında uzun durdu. Topa da doğru vuramadım kötü vurdum. O yüzden kaleci de kurtardı" açıklamasında bulundu.

''TAKMA KAFANA BÜYÜK FUTBOLCUSUN''
Hakan ayrıca maçın ardından yanına gelen Arda'nın kendisine "Takma kafana bu daha senin ilk adımın. Daha önünde çok şeyler göreceksin. Büyük futbolcusun" dediğini de söyledi.

"LEVERKUSEN DIŞINDA DÜŞÜNCEM YOK"
Bu sezon gösterdiği performansı ile Avrupa'daki diğer takımların dikkatini çeken 21 yaşındaki Hakan aldığı güzel övgülerden gurur duyduğunu dile getirerek "Ancak şu anda kendimi Bayer Leverkusen'de çok iyi hissediyorum. İstediğim yerdeyim. Maalesef turu geçemedik ama inşallah seneye bir daha buraya kadar geliriz. Şu an Leverkusen dışında başka bir düşüncem yok" dedi.

ÖMER TOPRAK: "ATLETICO'YU ZORLADIK..."
Leverkusen formasını giyen ve oldukça üzgün olduğu gözüken diğer bir Türk futbolcu Ömer Toprak ise "Aslında takım olarak bunu hak etmedik. Kura çekiminde herkes 'Leverkusen'in şansı olmayacak' diyordu. Ama iki maçta da Atletico'yu çok zorladık. Atletico'nun golü de zaten biraz şanslı gol oldu. Uzatmalara gittik ve onlara pozisyon vermedik. Ama maalesef penaltılarda kaybettik. Çok üzgünüm. İlk golde kurtarmak isterken top ayağıma çarptı. Böyle şeyler olur. Ama maalesef penaltıyı da atamadım" yorumunda bulundu.

A MİLLİ TAKIM'DA YAŞANANLAR...
Hakan Çalhanoğlu A Milli Takım'da geçmişte yaşananlar için "Ben hepsini çoktan unuttum. O defter çoktan kapandı" dedi. Hakan "Milli Takım'da geçmişte yaşananlar unutuldu diyebilir miyiz" sorusuna "Tabi ben hepsini çoktan unuttum. O defter benim için çoktan kapandı" yanıtını verdi.

Ömer Toprak ise A Milli Takım ile ilgili soruya "O konuda bir şey söylemek istemiyorum" diyerek yorum yapmaktan kaçındı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]kralspor