Haberin Tarihi: 18.03.2015 - 13:50


Le Pen Ibrahimovic'i siyaset malzemesi yapmak istiyor

Le Monde Gazetesi Spor Editörü Mandard Le Pen'in hafta sonu yapılacak seçimler öncesinde Zlatan'ın sözlerini kullanmak istediğini söyledi.
Le Monde Gazetesi Spor Editörü Stephane Mandard Paris Saint Germain'de (PSG) forma giyen İsveçli Zlatan Ibrahimovic'in deplasmanda Bordeaux'ya karşı 3-2 kaybedilen lig maçının ardından Fransa'yla ilgili sözlerinin siyaset malzemesi olarak kullanıldığını savundu.

Fransa'daki spor medyasının önde gelen isimleri Ibrahimovic'in ülkede tepkiyle karşılanan sözlerini AA'ya değerlendirdi.

Le Monde Gazetesi Spor Editörü Stephane Mandard Ibrahimovic'in durumunun "devlet meselesi" haline getirilmemesi gerektiğinin altını çizerek siyasetçilerin ve yorumcuların sorunu futbol dışında bir noktaya taşımalarının doğru olmadığını belirtti.

SİYASET MALZEMESİ YAPTI
Mandard PSG'li oyuncunun açıklamalarının politikaya alet edilmesini doğru bulmadığını belirterek "Ibrahimovic'ten ziyade bu durumu siyaset malzemesi olarak kullanan Ulusal Cephe Lideri Marine Le Pen'in Fransa halkına hakaret ettiğini düşünüyorum. Le Pen hafta sonu düzenlenecek seçimler için bu olayı kullanmak istedi" diye konuştu.

Ibrahimovic'in davranışlarını Fransa toplumunun genel olarak hoş görebileceğini savunan Mandard "Fransızların sinir anında söylenen sözlerle siyasi amaçla yapılan konuşmaları ayırt edecek kadar anlayışlı olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

IBRA 4 MAÇ CEZA ALABİLİR
İsveçli oyuncunun kendi futbol kariyerini ve kulübünü tehlikeye attığını da vurgulayan Mandard "Ibrahimovic hareketiyle kendi imajına ve kulübünün saygınlığına zarar verdi. Bunun dışında yarın Fransa Futbol Federasyonu'nda bir komisyon toplanarak oyuncunun durumunu görüşecek. Oyuncu 4 maça kadar ceza alabilir" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kralspor