Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Temizlik işçisi ‘gizli’ damgalı talimatla işten çıkarıldı
  Temizlik işçisi ‘gizli’ damgalı talimatla işten çıkarıldı

  Mart 9 2015

  Facebook hesabından Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı eleştirdi "gizli emirle" işten atıldı.

  Çanakkale’de sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki profilinden hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren taşeron firmada temizlik işçisi A.S. adlı kadın için Çanakkale Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü ’gizli’ damgalı resmi yazısıyla ’gereğinin yapılmasını’ istedi.

  Bu yazı üzerine A.S.’yi işten çıkarmayan taşeron firma avukat Mehmet Bülent Ötkün’den hukuki yardım istedi. Ötgün “Bu talep Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin ifade özgürlüğünü düzenleyen hükümlerine ayrıca emsal kararlarına aykırıdır” dedi.

  Çanakkale’de de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün temizlik departmanı çalışanı A.S. sosyal paylaşım sitesi Facobook’taki kişisel profilinden hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren paylaşımlarda bulundu. A.S.’nin yolsuzluk operasyonları ile hükümetin politikalarını eleştirdiği paylaşımlar sağlık bakanlığı birimlerince de kendilerine gelen ihbar üzerine fark edildi.

  Bu gelişme üzerine Çanakkale Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü A.S. hakkında gerekli işlemin yapılması istenen ’gizli’ damgalı resmi yazıyı taşeron firmaya gönderdi. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük adıyla yazılmış olan yazının en üst bölümünde ’gizli’ ibaresi yer aldı. ’T.C. Çanakkale Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’ başlıklı resmi yazının ’konu’ ölümünde ise ’temizlik elemanı A.S.’ yazması dikkat çekti.  Taşeron firmaya gönderilen Müdürlük yazısında ’Şirketiniz bünyesinde ilimiz toplum sağlığı merkezinde temizlik personeli olarak görev yapan A.S.’nin internet sosyal paylaşım sitesinde (facebook) sayın Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız ile ilgili yayımladığı mesajlar ihbar olarak Halk Sağlığı Müdürlüğümüze intikal ettirilmiş olup yazımız ekinde gönderilmiştir. Konunun 4857 sayılı İş Kanunu’na göre değerlendirilerek en geç 18.12.2014 tarihine kadar müdürlüğümüze yazılı bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim’ denildi. Resmi yazınını yanı sıra A.S.’nin paylaşımları da yine yazıya ek olarak firmaya ulaştırıldı.

  ŞİRKET AVUKATA BAŞVURDU

  Bu yazı üzerine A.S.’yi işten çıkarmayan taşeron firma avukat Mehmet Bülent Ötkün’den hukuki yardım istedi. Dosyayı inceleyen Ötgün “Bu talep Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin ifade özgürlüğünü düzenleyen hükümlerine ayrıca AİHM’in emsal kararlarına aykırıdır” dedi.

  A.S. İŞTEN ÇIKARTILMIŞ

  Bu arada A.S.’yi işten çıkarmayan firmanın yenilenen ihaleyi kazanamadığı öğrenildi. Bunun sonrasında gelen yeni firmanın ise A.S.’yi işten çıkarttığı eski firma yetkililerince ifade edildi. (Taylan Yıldırım-DHA)

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yine şaşırmadığım davranış.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş