Sneijder arkadaşlarını Van Gaal'in sözleri ile ateşledi!

Wesley Sneijder arkadaşlarını derbiye Louis van Gaal'in kendilerine söylediği sözlerle motive ediyor.
Haberin Tarihi: 06 Mart 2015 01:24


Fenerbahçe maçı öncesinde Galatasaray'da en güvenilir isim olan Wesley Sneijder'in Hamza Hamzaoğlu'na takımı derbiye hazırlama konusunda önemli yardımları olduğu ortaya çıktı.

Hamzaoğlu'nun Fenerbahçe seyircisinin üzerlerine baskı kuracağını anlattığı konuşmasında Sneijder'in Dünya Kupası deneyimlerden örnekler vererek Louis van Gaal'in kendilerini bu maçlara nasıl hazırladığını anlattı. Sneijder van Gaal'in kendilerine böyle baskılı maçlarda önce söylediği "Ne kadar şanslısınız binlerce insan sizi izlemeye gelecek. Milyonlarca insan da TV başında sizi izleyecek. Tıraş olun en yakışıklı halinizle sahada olun. Önce insanların kalbini kazanın" sözlerini hatırlattı. Daha sonra da "İnanın bana Saracoğlu hiç de öyle korkulacak baskısı olan bir stat değil. Biz orada daha iki sene önce şampiyonluk kupasını kaldırdık. O maçın yanında bu hafta oynayacağımız maç stresli bile denemez. Ben kendime güveniyorum gol atacağım. Muslera'nın gözlerinde de gol yemeyeceğim bakışı var. O zaman geriye sahaya çıkıp eğlenmek kalıyor" dediği öğrenildi.

HAMZAOĞLU'NUN İKİNCİ İŞİ BURAK YILMAZ'I TAKİP
Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu Burak Yılmaz'ın üzerine titriyor. Fenerbahçe maçında kilit isim olarak gördüğü Burak'ın yaşadığı sakatlığı göz önünde tutan Hamzaoğlu'nun sağlık heyetinden kral için özel bir tedavi programını uygulamasını istediği bildirildi. Burak Yılmaz tedavi sonrası da doktorlar tarafından yakından takip ediliyor. Her idman sonrası da değerleri ölçülüyor sakatlığı hakkında rapor hazırlanıyor. Derbiye kadar kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen teknik heyet de hazırlanan raporları inceliyor.

HAMZAOĞLU EVİNDE ZİYARET ETTİĞİ YARSUVAT'A SÖZ VERDİ
Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ı hasta yatağında pek çok kişi ararken dinlenmek için evine çekildiğinde ise sürpriz bir konuğu oldu. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yanında Abdurrahim Albayrak olduğu halde Yarsuvat'ı bizzat evinde ziyaret etti. Başkan'a hediye getirmeyen Hamzaoğlu'nun "hasta ziyareti kısa olur" diyerek Yarsuvat'ın yanında sadece 10 dakika kaldığı öğrenildi. Başkana bir an önce iyileşmesini ve kendileriyle birlikte Saracoğlu'na gitmek istediğini söylediği bildirildi. Başkan'a hastalara götürülen tarzda bir hediye götürmemesinin nedeni ise sonradan anlaşıldı. Genç teknik adamın başkana "size Kadıköy'den galibiyet getireceğiz. Bu da benim size hediyem olsun" dediği öğrenildi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor