'Arroyo'suz daha tehlikeli'

Real Madrid coachu Laso ve Meksikalı pivot Ayon Galatasaray Liv Hospital'i değerlendirdi.Haberin Tarihi: 06 Mart 2015 11:11


Turkish Airlines Euroleague'de bu gece Galatasaray Liv Hospital'in karşısına çıkacak olan Real Madrid'in Meksikalı pivotu Gustavo Ayon Carlos Arroyo'nun takımdan ayrılmasını değerlendirdi. 2.08'lik oyuncu "Arroyo'nun yokluğunda Galatasaraylı oyuncular bir adım öine çıkacak ve kendilerini gösterme fırsatı yakalayacak. Takımda çok kaliteli isimler var. Bence Galatasaray şimdi daha tehlikeli. Seyirci faktörünü de düşünürsek zor bir maç olacak" diye konuştu.

Real coachu Pablo Laso da rakiplerinin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini bildiklerini ancak buna karşın temkini elden bırakmayacaklarını söyledi: "Galatasaray'ın çok iyi oyuncuları var. Sinan Güler Ender Arslan Pocius Erceg ve Kerem Gönlüm çok iyi isimler. Maça çok sıkı hazırlandık çünkü ne olursa olsun Türkiye'de kazanmak kolay değildir. Galatasaray'ın problemleri var ancak bunu düşünmüyoruz. Eksikleri var ama kaliteli oyuncuları da var".

Sarı-kırmızılı ekip ile yollarını ayıran Carlos Arroyo'nun yokluğunu da değerlendiren İspanyol antrenör "Arroyo Galatasaray'ın setlerini kuran ve bir çok oyun üreten bir oyuncuydu. Bire birde çok etikili olan skora büyük katkısı olan pick and roll'ları iyi kullanarak arkadaşlarını sayıyla buluşturan bir isimdi" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Onur Dinçer / Skorer