Banvit'te Dragicevic fırtınası

Türkiye Basketbol Ligi'nde Banvit sahasında Muratbey Uşak Sportif'i 77-64 mağlup etti. Banvit'te Dragicevic 24 sayıyla galibiyetin mimarı oldu.Haberin Tarihi: 01 Mart 2015 18:49

Türkiye Basketbol Ligi'nde Banvit sahasında Muratbey Uşak Sportif'i 77-64 yendi.

İlk çeyreğin iki dakikası Warren ve Simmons'un karşılıklı bulduğu sayılarla 2-2 eşitlikle geçildi. Dış atışlarda etkili olamayan ev sahibi karşısında Muratbey Uşak Sportif Fells'in üst üste sayılarıyla 5. dakikada farkı 3 sayıya çıkardı: 4-7. Maxim Mutaf ve Davis ile farkı kapatmaya çalışan Banvit karşısında Fells Buckner ve Uluğ ile sayı bulan Muratbey Uşak Sportif 8. dakikada farkı açtı: 9-15. Üstünlüğünü koruyan konuk ekip ilk periyodu 15-13 önde tamamladı.

Banvit ikinci periyoda iyi başladı. Baron ile eşitliği yakalayan turuncu-yeşilli ekip Dragicevic'in sayılarıyla 12. dakikada 17-15 önde geçti. Muratbey Uşak Sportif'te Buckner ve Warren skora katkı yapınca 14. dakikada 21-21 eşitlik sağlandı. Bu dakikalarda savunmayı sertleştiren Banvit Mejia ve Veremeenko ikilisiyle 17. dakikada 4 sayılık farka (27-23) ulaştı. Skor üstünlüğünü koruyan Banvit soyunma odasına 35-29 önde gitti.

Üçüncü periyodun başında Dragicevic ile etkili olan Banvit 22. dakikada farkı 11 sayıya (41-30) çıkardı. Buckner ve Sertaç ile hızlı oyununa cevap vermeye çalışan Muratbey Uşak Sportif karşısında pota altında daha etkili olan Banvit 27. dakikada Dragicevic'in basketiyle farkı açtı: 58-39. İyi savunma yapan turuncu-yeşilli ekip Tolga Dragicevic ve Rowland'ın basketleriyle farkı 14 sayıya çıkararak üçüncü periyodu 60-46 üstün tamamladı.

Son periyot Warren ve Simmons'un karşılıklı basketleriyle başladı. Son çeyrekte ilk beş dakikalık bölümü 71-49 önde götüren Banvit yaptığı iyi savunma ile son dakikalara rahat girerek Muratbey Uşak Sportif'i 77-64 yendi.

Salon: Kara Ali Acar

Hakemler: Ahmet Ersan Ergüler Alper Altuğ Köselerli Mehmet Şahin

Banvit: Rowland 10 Tolga 3 Berkay 5 Şafak 2 Davis 8 Mejia 6 Veremeenko 6 Simmons 4 Baron 4 Dragicevic 24 Talat Alp Maxim Mutaf 5

Muratbey Uşak Sportif: Warren 16 Orhan Aydın 3 Rahim Zupan Erdinç Hakan 4 Buckner 13 Sertaç 9 İbrahim 2 Fells 10 Jelinek 4 Uluğ 3

1. Periyot: 13-15

Devre: 35-29

3. Periyot: 60-46

Beş faulle çıkan: 39.39 Maxim Mutaf (Banvit)

MAÇIN ARDINDAN
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Banvit'in antrenörü Selçuk Ernak Muratbey Uşak Sportif karşısında aldıkları 77-64'lük galibiyetin önemli olduğunu söyledi.

Ernak maçın ardından düzenlediği basın toplantısında Banvit antrenörü olarak ilk maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek bu galibiyeti "başlangıç" olarak gördüklerini belirtti.

Oyuncularının maçta çok önemli bir karakter örneği gösterdiğini anlatan Ernak "Çok eksiğimiz var. Bunun farkındayız. Önemli bir galibiyet aldık. Bu işe dört elle sarılarak problemlerimizi çözebileceğimizi düşünüyorum. Bu maç bizim için bu açıdan çok önemliydi. Önümüzde çok zor bir dönem var" dedi.

Muratbey Uşak Sportif Antrenörü Ozan Bulkaz ise basit savunma hataları nedeniyle yenildiklerini ifade etti.

Maça mutlak galibiyet parolasıyla çıktıklarını belirten Bulkaz şunları söyledi:

"Galibiyete çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde maç kaybettik. Müsabakanın ilk iki periyodunda çok iyi oynadık. İstediğimiz müdafaayı yaparak Banvit'e ofansif ribaund vermedik. 3 ve 4'üncü periyotlarda çok çabuk kırıldık.

Özellikle müdafaada basit hatalar yaptık. Üzülmeye vaktimiz yok. Önümüzdeki haftalarda zorlu maçlar bizi bekliyor. Kendi rakiplerimizle oynayacağız. Bir an önce toparlanıp hedef maçları kazanmak istiyoruz."


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]A.A.