Meksika'da zafer David Ferrer'in

Meksika Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde İspanyol David Ferrer tek kadınlarda ise İsviçreli Timea Bacsinszky şampiyon oldu.


Haberin Tarihi: 01 Mart 2015 13:28
Meksika Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde İspanyol David Ferrer tek kadınlarda ise İsviçreli Timea Bacsinszky şampiyonluğa ulaştı.

Meksika'nın Acapulco kentinde düzenlenen ve toplam bir milyon 450 bin dolar ödül dağıtılan turnuva tek erkekler ve tek kadınlarda oynanan final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Tek erkekler finalinde dünya sıralamasında 9. sırada bulunan Ferrer 5. sırada yer alan Japon Kei Nishikori ile karşılaştı. Bir saat 49 dakika sonunda 6-3 7-5'lik setlerle sahadan 2-0 galip ayrılan Ferrer Doha ve Rio de Janeiro'nun ardından bu sezon 3. turnuva zaferini elde etti.

Tek kadınlar finalinde ise dünya sıralamasının 37. basamağında yer alan Bacsinszky 30'unculukta bulunan Fransız Caroline Garcia ile karşı karşıya geldi. Rakibini bir saat 6 dakika süren maçta 6-3 ve 6-0'lık setlerle 2-0 yenen Bacsinszky 2009'da Lüksemburg'daki şampiyonluğunun ardından kariyerinin ikinci turnuva galibiyetine uzandı.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor