Haberin Tarihi: 03 Mart 2015 12:20

Fikret Orman'dan 112. yıl mesajı!
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman siyah-beyazlı taraftarlara seslenerek kulübün 112. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman'ın Beşiktaş Dergisi'nin mart sayısında bir yazısı yayımlandı. Orman'ın Beşiktaş Dergisi'nde yer alan yazısı şu şekilde:

Sevgili Beşiktaş Ailesi
19.03.2015’te Beşiktaşımız’ın 112. yılını kutlayacağız. Hepimiz dünyadaki tüm Beşiktaşlılar için en gururlu en onurlu gün... Beşiktaşımız Serencebey semtinde yirmi iki yürekli büyüğümüz tarafından kurulmuş 112 yıldır nesillerden nesillere gururla taşınmış milyonların sevgisiyle bugünkü çağdaş düzeyine ulaşmıştır. Beşiktaş’ı 112 yıldır tertemiz duygular sevgi aşk fedakarlık emek hizmet dayanışma birlik ve beraberlik ayakta tutmuştur. Bizim en büyük gücümüz bu değerlerimizdir.

Beşiktaşımız Türkiye’nin en büyük ilk ve öncü kulübüdür. 112 yıldır ezeli rekabet ebedi dostluk çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz sportif yarışta büyük bir tarih yazdık. Beşiktaşımız’ı bir semt takımı olarak doğup dünyanın tanıdığı bir kulüp haline getiren şanlı tarihine; yeni zaferler yeni şampiyonluklar Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık çağdaş vizyon kazandırmak için hep beraber omuz omuza yılmadan azimle çalışmaya devam edeceğiz. Siyah-Beyaz renklere gönül veren siz değerli taraftarlarımız oldukça nice 112 yıllar kutlamaya devam edeceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak kulübümüzün 112. yılında dünyadaki tüm Beşiktaşlılar’ı en içten dileklerimle kutluyor Beşiktaşımız’ın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Beşiktaşlılar’ı minnetle şükranla anıyorum.

18 Mart 1915… Dünya tarihinin önemli savaşları arasında yer alan ve her iki taraftan da binlerce insanın yaşamını yitirdiği Çanakkale Savaşı’nın üzerinden 100 yıl geçti. Çanakkale Savaşı Türk halkı için bir kahramanlık destanı olduğu kadar aynı zamanda bir hüzün abidesidir. “Çanakkale geçilmez” efsanesinin doğduğu bu savaşta kulübümüzün sporcuları da diğer askerlerimiz gibi canlarını ulusumuzun topraklarını korumak adına feda etti. Çanakkale ve diğer cephelerde de savaşan ve şehitlik mertebesine ulaşan sporcularımız Beşiktaşımız’ın gururu onuru ve övünç kaynağı olmuşlardır. Çanakkale Savaşı’nda kaybetiğimiz kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve sevgiyle anıyorum.

Kadın; merhametin sevginin hoşgörünün özverinin timsalidir. Kadın annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalade bir varlıktır. Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimleriyle başlamış ve kadınlar yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız Beşiktaşımız’ı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadınlarımıza aile ve iş yaşamlarında sağlık başarı ve mutluluk diliyorum. Ancak yazımda üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı da anmadan gecemeyeceğim. Hunharca hislerle işlenen bu cinayetin sanıklarının adalet önünde en ağır şekilde cezalandırılacaklarına inanıyor genç kızımıza Allah’tan rahmet; acılı ailesine arkadaşlarına ve tüm kadınlarımıza başsağlığı diliyorum.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor