Haberin Tarihi: 01 Mart 2015 21:58

Ergin Ataman diskalifiye edildi
Anadolu Efes-Galatasay Liv Hospital maçının son çeyreğinde Ergin Ataman diskalifiye edildi.

Basketbol Ligi'nde çok çekişmeli geçen Anadolu Efes-Galatasaray Liv Hospital maçının son çeyreğinde Ergin Ataman diskalifiye edildi. Zoran Erceg'e çalınan kasti faul sonrası sinirlenen Ataman hakemlere ve masaya yoğun itirazda bulunan. Mücadelenin baş hakemi Engin Kennerman Ergin Ataman'ı diskalifiye etti.

Maçın bitimine 3 dakika 28 saniye kala Ergin Ataman ikinci kez teknik faul alarak hakemler tarafından diskalifiye edildi.

Ataman'ın son çeyrekte Erceg'in teknik faul almasına itiraz etmesi üzerine maçın hakemleri daha önce bir teknik faulü olan tecrübeli çalıştırıcıyı ikinci kez teknik faul vererek diskalifiye etti. Ergin Ataman maçın kalan bölümünde diskalifiye olduğu için soyunma odasına gitti ve takımının başında yer alamadı.

Sarı-kırmızılı takım kalan sürede yardımcı antrenör Yağızer Uluğ yönetiminde maça devam etti.

Öte yandan maçın 3. çeyreğinin sonunda Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic'in masa hakemlerine yaptığı şiddetli itiraz sonucu hakemlerin teknik faul çalmamasına Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman büyük tepki gösterdi. Ivkovic'in teknik faul alması için itirazda bulunan Ataman istediği olmayınca basın tribününde bulunan gazetecilere doğru dönerek "Bu ne ya?" diye tepki gösterdi. Ivkovic'in itirazının devam etmesi üzerine hakemler Sırp çalıştırıcıya teknik faul verdi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] A.A.