Haberin Tarihi: 01 Mart 2015 22:37

Galatasaray'da büyük hakem isyanı!
Galatasaray taraftarları oyuncular ve Ergin Ataman Anadolu Efes mağlubiyetinin ardından isyan ettiler.

Galatasaray Liv Hospital Türkiye Basketbol Ligi'nin 20. haftasında Anadolu Efes'e 77-75 kaybederken maça hakem kararları damga vurdu.

Galatasaray cephesi hakem kararlarına oldukça sert tepki gösterirken maç sonrasında Kerem Tunçeri Twitter adresinden ''Kariyerim boyunca hakemler hakkında konuşmadım. Yine konuşmayacağım. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum... Emeğimize yazık oluyor...'' şeklinde yazarken sarı-kırmızılı taraftarlar da yönetimin hakem hatalarına sessiz kalmasından dert yandı.

Twitter'da Galatasaray kongre üyesi olan ve aynı zamanda hem Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e karşı kampanya başlatılırken ''#TurgayDemirelİhracEdilsin'' başlığı altında taraftarlar Demirel'in kulüpten ihraç edilmesini istediler.

Sarı-kırmızılı taraftarlar eski başkan Ünal Aysal'a destekte bulunurken yeni başkan Duygun Yarsuvat'ı ve yönetimi sessiz kalmakla eleştirdiler.

Ergin Ataman isyan etti!
Ergin Ataman Anadolu Efes maçının ardından yaptığı açıklamada ''Maçı herkes seyretti konuştuğum zaman olay oluyor. O yüzden susuyorum. Yarın manşetler hazır! "Ataman atıldı" ama hayır 2 teknik faul aldım atılmadım. Fenerbahçe maçında takımımın başındayım. Bugün 7 oyuncumla gurur duyuyorum.

Galatasaraylı taraftarlar da gurur duyabilirler. Son topa kadar Avrupa'nın en iyi takımına en iyi Koç'una karşı mücadelemizi yazmazsınız ama 'Ergin Ataman atıldı' yazarsınız. Ribaundu aldığında Erceg'e üst üste iki tane faul yapılmasından dolayı itirazlarım yüzünden sportmenlik dışı faul aldım. Anadolu Efes bu sezon herkesin desteğini alan gençlerle oynayan bir takım. Efesli gençleri kutluyorum. Çok güzel maç oldu'' ifadelerini kullandı.

Yönetim patladı
Türkiye Basketbol Ligi'nin 20. haftasında oynanan Anadolu Efes - Galatasaray Liv Hospital maçının son çeyreğinde Ergin Ataman'ın diskalifiye edilmesi sonrası Galatasaray Spor Kulübü Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel'i istifaya davet etti.

Sarı Kırmızılılar'ın Basketbol Şubesi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm GSTV'ye yaptığı açıklamada "Bu taraftara Galatasaray sevdalılarına oyuncularımızın alın terine yazık. Galatasaray basketbol şubesi sahipsiz değil. 23 yıllık bir başkan yıpranmış ve adaletini kaybetmiş bir federasyon artık miadını doldurmuştur. İstifaya davet ediyoruz. Kimse kusura bakmasın. Bu muameleyi kabul etmiyoruz Galatasaray centilmenlik yapıyor saygılı davranıyor diye mağdur edemezsiniz. Bizim milyonlarca taraftarımız haklı olarak tepki gösteriyorlar.Federasyon yönetimi adil olmazsa tepkileri nasıl dindireceğiz?" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor