Haberin Tarihi: 01 Mart 2015 01:18

Duygun Yarsuvat'tan flaş Kadıköy kararı!
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak dev derbi öncesinde Duygun Yarsuvat'ın Kadıköy'e gitmesi kesinleşirken sarı-kırmızılı taraftarların durumu netleşmedi.

Cezası devam eden Mahmut Uslu'dan sonra Aziz Yıldırım'ın da gelecek hafta oynanacak Galatasaray derbisinde yerini alamayacak olması derbiyi Kadıköy'de izlemek isteyen Duygun Yarsuvat'ın hevesini kırmadı.

Daha önceki dönemlerde başkanların mevkidaşları olmadan tribüne gitmemeleri geleneğini kırmaya hazırlanan Yarsuvat Kadıköy'e kendisini kimse karşılamasa da gitmeye hazırlanıyor.

Yarsuvat'ın ayrıca yönetim kurulunda görev yapan tüm isimlerden de "elzem" bir durum olmadığı sürece Fenerbahçe stadına kendileri ile beraber gelmelerini talep ettiği bildirildi.

GALATASARAY TARAFTARININ KADIKÖY'E GİTME İHTİMALİ AZALDI
Duygun Yarsuvat'ın Galatasaray taraftarını Kadıköy'e götürme isteğine Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ilk etapta "olumsuz" yaklaşmış olsa da daha sonraki dönemde yumuşama göstermişti. Hatta Yıldırım Yarsuvat ve Galatasaray yönetim kurulu üyelerini dev derbi öncesinde yemekte ağırlamayı bile planlıyordu.

Fakat yaptığı son açıklamaların ardından PFDK'ya verilmesi bir anda tüm planları alt üst etti. Daha önce Yarsuvat ile beraber her ayın başında düzenlenen ve bu ay da Galatasaray derbisinden önceki haftaya denk gelen İl Güvenlik Kurulu toplantısına katılmayı planlayan Yıldırım bu fikrinden vazgeçti. Galatasaray cephesi Fenerbahçeli yöneticilerle yenecek yemek için gün ve saat beklerken sarı-lacivertli cepheden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmemesi Galatasaray taraftarının Kadıköy'de olma umudunu azalttı. Salı günü yapılacak olan İl Güvenlik Kurulu toplantısına iki taraftan kimlerin katılacağı ve nasıl bir ortam oluşacağı ise şu anda tam bir muamma.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Fotospor