Haberin Tarihi: 26 Şubat 2015 01:36

Fenerbahçe'de ''Caner'' problemi!
Fenerbahçe'de hafta sonunda oynanacak Konyaspor maçı öncesinde Volkan Demirel'den sonra Caner Erkin'in de forma giyemeyecek olması İsmail Kartal'ın tüm planlarını alt üst etti.

Fenerbahçe bu sezon Akhisar ile oynadığı ikinci maçı da kaybederken İsmail Kartal özellikle oyuncularının koşu mesafeleri konusunda sınıfta kalmasından muzdarip. Akhisar maçında konuk takımdan toplamda 6 km fark yiyen (107.6-113.3) Fenerbahçe'de en çok koşan oyuncu Mehmet Topal ancak 10.8 km'yi görebildi. Akhisar'da Güray 12 bin Custodio Bilal ve Tolga ise 11 bin'in üzerinde koştu.

KARTAL YENİDEN KONDİSYON İDMANLARINA YÜKLENDİ
Kartal ligin ikinci yarısına başlarken Galatasaray ve Beşiktaş maçını da içine alacak şekilde oyuncularından "yüksek performans" beklediğini anlatmıştı.

Fenerbahçe gibi yaş ortalaması yüksek ve zor form grafiği yakalayan takımların 6 ila 8 hafta sonunda geçici düşüş yaşayacaklarını belirtmişti. İki derbiden sonraki dönemde oynanacak Bursaspor ve Eskişehirspor maçlarında puan bırakma hakları olduğunu oyuncularına açıklamıştı. Fakat Kartal Akhisar maçında gelen mağlubiyetle adeta panikledi. Takımının beklediğinden önce form düşüşü yaşamasından korkan Kartal dünden itibaren yeniden kondisyon idmanlarına yüklenmeye başladı. Fakat Kartal kondisyon idmanların da sakatlık vermekten de çekiniyor.

CANER'İN CEZALI OLMASI KARTAL'I FENA SIKIŞTIRDI
Fenerbahçe'de hafta sonunda oynanacak Konyaspor maçı öncesinde Volkan Demirel'den sonra Caner Erkin'in de forma giyemeyecek olması İsmail Kartal'ın tüm planlarını alt üst etti. Kartal Hasan Ali'nin de sakatlığı devam ettiği için Konya deplasmanında Kadlec'e şans vermek zorunda kalacak. Bu yüzden ya defansta Egemen'den ya da forvet hattında Emenike Sow veya Kuyt üçlüsünden birisinden vazgeçecek.

HASAN ALİ VEYA ALPER POTUK'TAN BİRİSİNİ İYİLEŞTİRİN
Kartal özellikle son haftalarda form grafiği düşen Emenike'yi ilk etapta kenara çekip Sow'u ortada oynatmayı planlıyor. Fakat bu plana da Alper Potuk'un sakatlığının devam etmesi engel oluyor. Kartal hafta sonuna kadar Alper ve Hasan Ali'den birisinin iyileşmesi için kulüp doktorlarını seferber etmiş durumda.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor