Haberin Tarihi: 26 Şubat 2015 01:36

Hamdi Yasaman'dan iki isim konusunda rest!
Hamdi Yasaman'ın Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak konusunda DuygunYarsuvat'a rest çektiği bildirildi.

Galatasaray'da yönetim kurulunun birbirinden ve başkandan habersiz eylemler yapması silsilesine "yabancı kuralı"na yapılan itiraz da eklendi. Daha önce Arsenal ve Dortmund maçlarından sonra Abdurrahim Albayrak "alınan cezalara itiraz etmeyeceğiz" derken Hamdi Yasaman bu cezalara çoktan itiraz etmişti. Wesley Sneijder'in satılması ve Cesare Prandelli'nin "sözleşmesinin tek taraflı" feshedilmeleri konusunda da Albayrak-Dürüst ile Yasaman arasında görüş ayrılıkları yaşanmıştı. Hatta Yasaman pek çok kez Albayrak için "çok fazla konuşuyor" diyerek aslında Dürüst'e gider yapmıştı.

YASAMAN İLE YARSUVAT'IN ARASINI BAŞKANLIK AÇTI
Fakat son "yabancı kuralı" Hamdi Yasaman'ın istifasını gündeme getirdi. Başkan Duygun Yarsuvat ile ikinci başkanının arasının açılmasının asıl nedeninin ise Yasaman'ın başkan adaylığına "hayır" demesinin olduğu bildirildi. Başkan Yarsuvat'ın Cesare Prandelli davasında özel olarak görevlendirdiği Yasaman'ın bu davadaki görevini de Başkan Yarsuvat'a geri teslim ettiği gelen bilgiler arasında.

YASAMAN: ALBAYRAK İLE DÜRÜST VARSA BEN YOKUM
Yasaman ile Yarsuvat'ın Salı akşamı yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra bir telefon görüşmesi yaptıkları ve Yasaman'ın kendisine "Mayıs'a az kaldı. Burada istifa edip iyi giden aracın tekerine çomak sokamazsın" diyen Yarsuvat'a "Kulübün haklarını korumaya çalışmam çomak sokmazsa istifa ediyorum" dediği bildirildi. Yarsuvat'ın ise "kabul etmiyorum" demesi üzerine Yasaman'ın da "Ali ile Abdurrahim gitmezse yokum" diye rest çektiği öğrenildi.

Bu arada Yasaman'ın istifa etmesi durumunda birkaç yöneticinin daha görevden ayrılabileceği gelen bilgiler arasında.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor