Haberin Tarihi: 25 Şubat 2015 01:23

Felipe Melo dünyanın en iyisine teslim edildi
Melo'ya operasyon yapan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun Prof. Dr. H. Hakan Oruçkaptan alanında bir numara.

Galatasaraylı Felipe Melo'ya Pazartesi günü operasyon Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun Prof. Dr. H. Hakan Oruçkaptan tarafından yapılırken Oruçkaptan'ın uzmanlık alanının "Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı" olması Brezilyalı oyuncunun bel fıtığının çok daha ileri düzeyde olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Felipe Melo'ya operasyonu yapan Oruçkaptan alanında tam bir uzman. İsveç'te hiçbir doktorun tedavi edemediği "Tourette" sendromlu bir çocuğu hayata döndürdüğü için hakkında belgesel çekilmişti.

NEDEN AMELİYAT OLDU?
Galatasaray'da bel fıtığı ameliyatı geçiren Felipe Melo'nun bu sıkıntıyı uzun süredir çektiği Fatih Terim döneminde sarı-kırmızılı ekibe gelirken de yapılan sağlık kontrollerinde bu durumun raporlara yansıdığı öğrenildi.

Melo'nun özellikle son dönemde sıkışmış ve ezilmiş olan sinir kökü üzerinde gelişen ödem nedeniyle bacaklarına ve ayaklarına hatta mesanesine giden kaslarda değişik derecelerde felçler yaşadığı bildirildi. İlaç tedavisi istirahat ve fizik tedavisinden sonuç alınamayacak aşamaya geldiği için ameliyata alınan Melo'nun son dönemde ayağında kuvvet kaybı olduğu hatta tuvalete çıkmakta bile zorlandığı öğrenildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor