Haberin Tarihi: 16 Şubat 2015 14:10

TFF Futbol Disiplin Talimatı'nı değiştirdi!
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gitti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklikler yaptı. TFF futbolcuların ve kulüp yöneticilerinin karşılaşmalar öncesi müsabaka hakemleri ile irtibat kurmalarını yasakladı.

TFF aldığı kararla Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde değişiklikler yaptı. Yapılan açıklamaya göre futbolcuların kulüp yöneticilerinin görevlilerinin ve diğer kişilerin her türlü iletişim araçları sosyal medya her türlü basın yayın organı ve sair şekilde müsabaka hakemleri ile sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı olarak irtibat kurmaları yasaklandı. Ayrıca kendisi ile irtibat kurulan başta hakem gözlemci temsilci saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlilerine bu durumu derhal TFF'ye bildirme yükümlülüğü getirildi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Fenerbahçe maçı öncesi müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım’ı telefonla aramış ve spor camiasında büyük yankı uyandırmıştı. Hacıosmanoğlu olay sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş ve 180 gün hak mahrumiyeti ile 210 bin lira para cezası almıştı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]İha