Haberin Tarihi: 16 Şubat 2015 00:43

İsmail Kartal'dan ''Sow''' teşekkürü!
Fenerbahçe'de Moussa Sow'un yükselen performansı İsmail Kartal ve Aziz Yıldırım'ın yüzünü güldürdü.

Senegal Milli Takımının AFCON'dan elenmesi sonrasında milli takım teknik direktörü Alain Giresse'e Demba Ba dahil tüm çevrelerden tepki gelmişti. Taktik yönden zayıf olan Fransız teknik adamın kondisyon yönünden oyuncuları en üst seviyeye çıkarması ise dikkatlerden kaçmadı. Mane Diouf Kouyate ve Gueye formlarının zirvesine çıkarken aynı şekilde Moussa Sow'da da büyük aşama kaydı dikkatlerden kaçmadı. Kartal'ın hafta içinde Fransızca bilen Hasan Çetinkaya aracılığıyla Giresse'e ulaştığı ve Sow'un performansı nedeniyle kendisine teşekkür ettiği bildirildi. Giresse geçen sezon Ekim ayında Sow için "Moussa Sow artık zor yürüyor" diyerek açıklama yapmıştı.

YILDIRIM'DAN SOW'A "MAAŞINI ARTIRMA" SÖZÜ
İkinci yarının başlamasıyla birlikte çıkışa geçen Moussa Sow'un Afrika Kupas dönüşü Aziz Yıldırım tarafından karşısına alınarak sohbet edildiği bildirildi.

Yıldırım'ın bu konuşmasında "Sen bu takımın en önemli oyuncularından birisin. Bize 4'üncü yıldız yolunda katkı yapmak zorundasın. İlk yarıyı unut. Bu takımın en sevilen oyuncusu oldun. Kulağıma geliyor paran düşük olduğu için oynamadığın falan. Ben bunlara inanmıyorum. Sezon sonunda şampiyonluk gelsin o konuyu da oturup hallederiz" dediği bildirildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor