Haberin Tarihi: 16 Şubat 2015 00:51

Diego'ya sadece ''taktik'' için olduğunu anlattı!
Fenerbahçe'de Diego'nun Gaziantepspor maçında oyundan alınmasına oldukça bozulduğu öğrenildi.

Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal sakatlığını tam olarak atlatamayan Raul Meireles'in yokluğunda son haftaların formda ismi Diego'ya şans verdi.
Gaziantepspor maçının ilk yarısı boyunca ev sahibi ekibin yakaladığı pozisyonlar ise Kartal'ın gözünü korkuttu. İlk yarının bitmesiyle Diego'yu oyundan çıkarıp Selçuk Şahin'le "merdiven" sistemini garanti altına aldı. Trabzonspor maçında oyundan alındığı için bozulan ve işi evine gitmeye kadar götüren Diego ise ilk kez olarak "yine mi ben?" diye sordu. Kartal’ın da Diego'ya ''Zemin kötü istediğini yapamıyorsun. Bu taktik bir değişiklik senin performansınla ilgili değil'' şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

DIEGO VE TOPAL'DAN MEMNUN KALMADI
Fenerbahçe Gaziantepspor'u 5-0'la geçerken İsmail Kartal; Mehmet Topal ve Diego'nun performansından pek de memnun kalmadı.

Diego; Fenerbahçe öne geçtikten sonra geri çekilince etkinliği sıfıra indi. İleride sadece dolanınca ikinci yarı hocası tarafından oyundan alındı. Mehmet Topal'ın ise riskli hamleleri İsmail Kartal'ın yüreğini ağza getirdi. Aldığı sarı kartta oyununu etkiledi. Kartal maçtan sonra tüm takımı kutlarken Topal ve Diego'ya da espriyle karışık "sizi unuttum sanmayın" dediği bildirildi.

İSTATİSTİK ŞOKU
Fenerbahçe Gaziantepspor'a deplasmanda 5 gol atarken bu sezon belki de ilk kez bir rakibinden istatistik olarak geride kaldı.

Gaziantep 90 dakika boyunca Fenerbahçe'ye topla oynamada yüzde 54'e 46 üstünlük sağladı… toplam pasta 423'e 364 isabetli pasta 335'e 280 kısa pasta 375'e 294 ileriye pasta yüzde 39'a 37 ortada 20'ye 18 ceza saha içinden ortada 14'e 13 ceza sahası içinden ortdada 6'ya 5 kaptırılan topu geri almada ise 60'a 57'lik bir üstünlük sağladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor