Haberin Tarihi:
12 Şubat 2015 13:47Trabzon'da yürüyüş hazırlıkları
Trabzonspor taraftar dernekleri yöneticileri ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt mevcut TFF ve kurullarının geldiği günden beri "Trabzonspor'a zarar verdiğinin aşikar olduğunu" savundu. Sögüt gerekirse PFDK'yı protesto için yürüyüş düzenleyebileckelerini söyledi.

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararlarına tepki göstererek "Takımımız lehine bir iltimas değil sadece adalet isteyen başkan ve yöneticilerimize verilen fahiş cezaların Türk futbol tarihinde ne örneği vardır ne de tutarlılığı" dedi. Trabzonspor aleyhine verilen PFDK kararlarını eleştiren Söğüt "Takımımız lehine bir iltimas değil sadece adalet isteyen başkan ve yöneticilerimize verilen fahiş cezaların Türk futbol tarihinde ne örneği vardır ne de tutarlılığı. Tek suçu adaletsizliğe karşı isyan etmek ve hakkını aramak olan bir camiaya elindeki tüm argümanlarla saldıran sözde Türk futbolunu yöneten kirli düzene isyan etmek dışında Trabzonspor’a ve onu yönetenlere sahip çıkmak gereklidir" diye konuştu.

Yürüyüş sinyali verdiler
Söğüt 'şike' sürecine de değinerek "Şike sürecinde kafasını kuma gömenlerin hakem odaları basıldığında sessiz kalanların söz konusu Trabzonspor olduğunda cesaret timsali kesilmelerinin ardında Trabzonspor camiasının barışık olmamasının önemli etkisi vardır. Gün kırgınlıkları rafa kaldırma sevmeseniz dahi Trabzonspor yönetim makamına destek zamanıdır. Böylelikle Trabzonspor’a zarar vermek için fırsat kollayanlar kendilerine çekidüzen verebileceklerdir. Aksi halde bu pervasız tavırları uzun yıllar böyle devam edecektir" yorumunu yaptı.

Trabzonspor camiasına "birlik" çağrısında bulunan Söğüt PFDK’nın Trabzonspor’a verdiği son cezaları protesto etmek için yürüyüş yapabileceklerini sözlerine ekledi.

'Biz her yere gideriz'
Adem Söğüt bir gazetecinin "Trabzonspor ile Sivasspor maçı sonrası Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın Bordo-Mavili taraftarların Sivas’a gelmesini istemediğini" söylemesi üzerine şunları kaydetti: "Sivasspor maçında atılan bozuk paranın kalecinin kafasına gelip yarmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Üzücü bir olay. Biz zaten bunlara karşıyız ama Trabzonspor taraftarının Sivas’a gidip gitmemesine karar vermek Mecnun başkanın haddine değildir. Biz Trabzonspor taraftarının gidebildiği her yere gidiyoruz. Sadece 4 büyük takım arasında taraftar yasağı olduğu için İstanbul’daki 3 büyük takım maçlarına gidemiyoruz ama Sivas’a da Mersin’e de gidiyoruz. Trabzonspor taraftarı her yere gider yeter ki kanunlar çerçevesinde gitme yasağı olmasın."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor