Haberin Tarihi: 11 Şubat 2015 13:01


Trabzon yerel basını: "Adi tetikçiler"
Kupadan elenmenin ardından Trabzonspor camiasının hedefinde maçın hakemi Mete Kalkavan vardı.

Kupadan elenmenin ardından Trabzonspor camiasının hedefinde maçın hakemi Mete Kalkavan vardı. Özellikle Sivassporlu Eneramo’nun 75’inci dakikada Aytaç Kara’ya yaptığı sert hareketin sarı kartla geçiştirildiğini ancak Salih Dursun’un 84’üncü dakikada sarı kart bile gerektirmeyecek bir pozisyonda kırmızı kartla oyun dışına gönderildiğini ileri süren bordo – mavililer hakemi taraflı davranmakla suçladı.

HAKEM FEDERASYON VE MHK’YA SERT SÖZLER
Trabzon’da yayınlanan yerel gazeteler Medicana Sivasspor mağlubiyetini hakem Mete Kalkavan’ın yanlı yönetimine bağlarken TFF ve MHK’yi sert sözlerle eleştirdi. Özellikle Cardozo’yu kadroya almaması nedeniyle Teknik Direktör Ersun Yanal da eleştirilerden nasibini aldı.

“ADİ TETİKÇİLER!”

Taka Gazetesi “Adi tetikçiler!” manşetinin spotunda “Başkana 6 ay ceza verdiler Sivas’a karşı sahada takımı kasıtlı 10 kişi bıraktılar. İşkence çekiyoruz. TFF talimat verdi Kalkavan ipimizi çekti” ifadesini kullandı. Yönetim ve teknik kadroyu da eleştiren gazete “Ersun Yanal böylesine önemli bir maçta Cardozo’yu kadroya almıyorsa ‘Bu adam Fener’in adamı mı?’ diyenleri biraz daha dinlemek gerekmez mi? TFF Trabzonspor’la daha ne kadar oynayacak? Başkan ‘Bu işleri düzeltemezsem bırakırım’ demişti. İşleri Arap saçına çevirdi.

Peki şimdi ne yapacak? Başkan takımın kimyasını bozdu Ersun Yanal Cardozo’yu evde unuttu. Sergenli Sivas geldi turu alıp gitti. Yönetim Yanal’ı hesaba çekmeli” cümleleriyle Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Teknik Direktör Ersun Yanal’ı da adeta topa tuttu.

“BÜLENT YILDIRIM’IN YAPAMADIĞINI...”
Karadeniz’de Son Nokta Gazetesi “Kupadan çekildik... Hakem rezil takım berbat taraftar gergin. Ne olacak Fırtına’nın hali? TFF muradına erdi. Lig şampiyonluğu yarışından sonra Türkiye Kupası’na da erken veda ettik. Kadıköy’de Bülent Yıldırım’ın yapamadığını Avni Aker’de Mete Kalkavan yaptı” diyerek eleştirilerini hakeme yöneltti.

Günebakış Gazetesi “Şok.. Şok.. Şok.. Trabzon Kupa’da da yok! TFF ve MHK Fırtına’nın işini bitirdi. Yatabare 2 gol attı ama Salih ve İshak’ın hataları resmen sonumuzu hazırladı. Mete Kalkavan da kartları ve kararlarıyla resmen Trabzonspor’u budadı” başlıklarıyla maçı okuyucularına duyurdu.

“BU AŞKIN KATİLİ SENSİN..”
Karadeniz Gazetesi hakem Mete Kalkavan’ın büyük boy fotoğrafını kullandığı spor sayfasında “Bu aşkın katili sensin. Kalkavan rezil yönetimiyle kupa rüyamızı Sivas karşısında sona erdirdi. TFF ve MHK ligin ardından kupada da Trabzonspor’u saf dışı bırakmak için düğmeye bastı. Mete Kalkavan görevini eksiksiz yerine getirdi. Eneramo’yu atamayan Kalkavan Salih’i tereddütsüz harcadı bordo – mavili takımın tek tutar dalını elinden aldı. Alın kupanızı başınıza çalın” ifadelerini kullandı.

“İNFAZ”

Kuzey Ekspres Gazetesi “Hakem kararıyla.. Trabzonspor çifte şampiyonluk hedefiyle yola çıktı ama ikisinde de yüzü gülmedi. Bordo – mavililerin hızını önce bireysel hatalar sonra hakem kesti” derken Karadeniz’in Sesi Gazetesi de “İnfaz” manşetinin spotunda “Ligde Bülent Yıldırım’ın yapamadığı infazı kupada Mete Kalkavan gerçekleştirdi” dedi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]DHA