Haberin Tarihi: 12 Şubat 2015 20:11

Volkan ve Caner'in cezaları belli oldu
PFDK Fenerbahçe'den Volkan Demirel ve Caner Erkin'in cezalarını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e 4 maç men futbolcu Caner Erkin'e 1 maç men Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'ya da 45 gün hak mahrumiyeti cezaları verdi.

Kurul toplantısından sonra yapılan açıklamaya göre Volkan Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor ile yaptıkları maçın ardından rakip takım idarecisine yönelik hakareti nedeniyle 4 maçın yanı sıra 23 bin 500 lira da para cezası aldı. Bordo-mavili ekiple yapılan maçın ardından kırmızı kart gören Caner Erkin'e hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç men ve 13 bin lira para cezası verildi.

Yönetici Uslu ise Trabzonspor maçının ardından sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle hak mahrumiyeti cezasının yanında 30 bin lira da para cezasına çarptırıldı. Fenerbahçe Kulübü de Trabzonspor maçında taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın bu sezon ev sahibi olduğu bir müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin lira ile cezalandırıldı.

Bu arada ligde gördüğü kırmızı kartın ardından Çaykur Rizespor ile yapılan kupa mücadelesinde forma giymeyen Caner hafta sonu ligde oynayabilecek.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA...
"FENERBAHÇE A.Ş.'nin 07.02.2015 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu VOLKAN DEMİREL'in rakip takım idarecisine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 23.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına (Oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. idarecisi MAHMUT USLU'nun sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor