Haberin Tarihi: 10 Şubat 2015 16:58

Galatasaray'dan Melo ve Sneijder için yumruklaşma cevabı!
Galatasaray Eskişehirspor maçından sonra Felipe Melo'nun soyunma odasında olay çıkardığı iddiasına yanıt verdi.

Galatasaray resmi sitesinden yaptığı açıklama ile Eskişehirspor maçının sonrasıdna Felipe Melo ile Wesley Sneijder arasında bir yumruklaşma olduğu iddiasına cevap verdi. Sarı-kırmızılılar Beyaz TV'deki Derin Futbol programını 'magazin programı' olarak nitelendirirken iddianın yalan olduğunu ve bu tarz haberciliğin Türk sporuna zarar verdiğini belirtti.

İŞTE O AÇIKLAMA...

"Dün akşam oynanan Eskişehirspor – Galatasaray maçının ardından Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol isimli magazin progamında amacı habercilik olmayan tamamen kişilerin hayal gücüne dayanan yalan bir "haber denemesi" yer almıştır.

Ortaya atılan iddiaya göre söz konusu maçtan sonra futbolcularımız Felipe Melo ve Wesley Sneijder arasında bir yumruklaşma meydan gelmiştir. Bu iddia heyecan yaratmak amaçlı bir senaryo olarak başarılı olsa da "haber" olarak tek kelimeyle yalandır.

Sözkonusu magazin programında buna benzer senaryolar iddialar adeta standart halini almış ve "program formatı" haline dönüşmüştür. Bu tip saçma senaryoları önce ortaya atıp sonra saatlerce onun üzerinde konuşmak ve yorum yapmak spor programı dışında başarılı olabilir ama yalandan beslenen bu anlayış Türk sporuna büyük zarar vermektedir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak amacı habercilik olmadığı aşikar olan bu oluşuma karşı her türlü hukuki hakkımızı saklı tuttuğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla

Galatasaray Spor Kulübü"

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor