Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hangi ilden kaç milletvekili çıkacak?  Hangi ilden kaç milletvekili çıkacak?

  Şubat 5 2015

  YSK seçim çevrelerini ve milletvekili sayısını açıkladı. Ankara'nın milletvekili sayısı 31'den 32'ye İstanbul'un milletvekili sayısı 85'den 88'e çıktı.

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığının adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2014 yılı sonuçlarına göre seçim çevreleri ve her seçim bölgesinin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi. İstanbu ve Ankara‘nın kontenjanı artarken birçok şehrin ise düştü.

  TÜİK VERİLERİNE GÖRE GÜNCELLENDİ

  Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığınca 31 Aralık 2014 tarihli veriler esas alınarak ilan edilen 2014 yılı nüfus bilgilerinin YSK’ya gönderildiği bu nüfus sayımı sonuçlarına göre seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının belirlendiği kaydedildi. Kararda yapılan tespit sonunda çıkaracağı milletvekili sayısı 18′e kadar olan illerin bir çıkaracağı milletvekili sayısı 19′dan 35′e kadar olan illerin iki 36 ve daha fazla olan illerin üç seçim çevresine bölündüğü belirtildi.

  Yapılan belirlemeye göre 32 milletvekili çıkaracağı tespit edilen Ankara 2 88 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İstanbul 3 26 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İzmir ise 2 seçim çevresine bölündü.

  İŞTE İL İL MİLLETVEKİLİ SAYILARI

  YSK 2013′te de açıklamıştı


  YSK’nın 2013 yıl nüfus sayımına göre açıkladığı milletvekili sayılarında yalnızca iki ilin sayısı değişti. 2013 verilerine göre 4 milletvekili çıkaracağı tespit edilen Muş’un milletvekili sayısı 3′e düştü. 1 milletvekili çıkaracağı tespit yapılan Bayburt’un ise çıkaracağı milletvekili sayısı 2′ye yükseldi.

  Son yapılan genel seçimdeki milletvekili sayıları

  YSK 12 Haziran 2011′de yapılan son milletvekili genel seçiminde de 2010 yılı nüfus sayımına göre illerin çıkaracağı milletvekili sayısını belirlemişti.

  Buna göre birçok ilin milletvekili sayısı aynı kalırken Ankara Elazığ İstanbul Kütahya Manisa Muş Ordu ve Bayburt’un çıkaracağı milletvekili sayısı değişti.

  Son genel seçime göre Ankara’nın milletvekili sayısı 31′den 32′ye İstanbul’un milletvekili sayısı 85′ten 88′e çıktı.

  Son genel seçimde 1 milletvekili çıkaran Bayburt’un milletvekili sayısı da 2′ye yükseldi.

  11 Haziran 2011′deki genel seçimde 5′er milletvekili çıkaran Elazığ ve Kütahya’nın milletvekili sayısı 4′e son seçimde 10 milletvekili çıkaran Manisa’nın çıkaracağı milletvekili sayısı 9′a 4 milletvekili çıkaran Muş’un 3′e 6 milletvekili çıkaran Ordu’nun çıkaracağı milletvekili sayısı 5′e düştü. (AA)

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnşallah Ankara ve İstanbul'dan milletvekili akpden fazla çıkmaz.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş