Haberin Tarihi: 14 Ocak 2015 14:53
Ersun Yanal'dan Erkan Zengin yorumu

Trabzonspor Erkan Zengin'in transferini Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP)bildirirken Erkan Zengin'den tersi bir açıklama geldi. NTV Spor muhabiri Onur Tuğrul Eskişehir-Trabzonspor-Fenerbahçe ve Erkan Zengin dörtgeninde yaşananları anlattı.

Onur Tuğrul Erkan Zengin'in transferinde yaşananları NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi'nde değerlendirirken "Trabzonspor KAP'a bilidirim yaptı. Erkan'a 'Transfer bitti mi' diye sordum. Erkan da 'Kim bildirdi' diye sordu. Trabzonspor'un bildiriminden haberi yoktu ve ilk olarak bunu benden öğrendiğinde şaşırdı" açıklamasını yaptı.

Erkan'ın "Benim fikrimde bir değişiklik yok. Fenerbahçe'de oynamak istiyorum" dediğini bildiren Onur Tuğrul "Ersun Yanal'ın Erkan'la görüştüğü yönünde bilgi vardı ve konuyu Trabzonspor teknik direktörüne aktardım. O'na "Bu transfer bitti mi?" diye sordum. Ersun Yanal da 'Hayır bu bilgi doğru değil ve bu konuyla da ilgili konuşmak istemiyorum' yanıtını verdi" dedi.

"FENERBAHÇE ANLAŞTI TRABZONSPOR VAZGEÇMEDİ"
Onur Tuğrul son gelişmelerle ilgili olarak "Trabzonspor 2. KAP bildirimini yaptı. KAP bildiriminde oyuncu kısmı yoktu. Sadece Eskişehirspor'la 2.250 bin Euro karşılığında anlaştıklarını belirttiler. Şu anda ne Fenerbahçe ne de Trabzonspor lehine bitmiş bir transfer yok. Stokholm'e giden Erkan'ın İstanbul'a gelme ihtimali var. Gelmek için uygun zamanı bekliyor. Trabzonspor ve Eskişehirspor anlaştı. Fenerbahçe'nin teklifini Eskişehirspor reddetmişti ama Erkan menajeri vasıtasıyla Fenerbahçe ile anlaşmıştı. Erkan'ın Fenerbahçe'de oynama isteği var ama Trabzonspor da vazgeçmiş değil" ifadelerini kullandı.

DÜĞÜM NASIL ÇÖZÜLECEK?
Zengin'in 'Fenerbahçe'de oynarım yoksa İsveç'e dönerim' açıklaması gazetelere yansımıştı sana da böyle bir şey diye bir şey dedi mi? sorusu üzerine Tuğrul "Evet daha önce de Erkan'la konuştuğumuzda bunu söylemişti. Son konuşmamızda da fikrinde bir değişiklik olmadığını ve Fenerbahçe'de oynamazsam Türkiye'de başka takımda oynamam şeklinde" dedi. Transfer nasıl çözülecek sorusuna ise Onur Tuğrul "Taraflardan birinin vazgeçmesi durumunda transfer bitecek. Ya Erkan fikrini değiştirecek. Kulübüm anlaşmışsa ben de gelirim diyecek. Ya Trabzonspor bizi istemeyeni biz de istemeyiz diyecek ki camiada ve yerel basında da bu tarz düşünceler yoğunlukta. Fenerbahçe şu anda hamle yapmıyor. Durumun çözülmesini bekliyor. Erkan Eskişehirspor'la anlaşırsa ve şartlar Fenerbahçe'nin istediği şekilde olursa transfer bitecek. İhtimaller bu şekilde" yanıtını verdi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor