Haberin Tarihi: 14 Ocak 2015 18:52
"Erkan bize verdiği sözü tutacaktır"

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan Erkan Zengin'in transferi için yeni bir açıklama yaptı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan "Erkan için Trabzonspor'la anlaştık. Trabzonspor'un oyuncuyla görüşmeleri 1-2 gün içinde sonuçlanır" dedi.

Eskişehirspor Başkanı Hoşcan AA muhabirine yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin de gündeminde olan futbolcuları Erkan Zengin'in transferi için Trabzonspor'la anlaştıklarını ve transferde hiçbir sorunun olmadığını söyledi.

Trabzonspor'la Erkan'ın bonservisi konusunda anlaştıklarını vurgulayan Hoşcan şöyle konuştu: "Erkan için Trabzonspor'la anlaştık. Trabzonspor'un oyuncuyla görüşmeleri 1-2 gün içinde sonuçlanır. Biz sözümüzün arkasındayız. Biz camiaları karşı karşıya getirmemek için çok hassas davranıyoruz. Her şeyin para olmadığını da özellikle belirtmek istiyoruz. Futbolda tabii ki bonservis paraları büyük önem taşıyor. Görüşmeler yapıldı. Dürüstçe dosta her iki kulüple de görüşme yaptık. Trabzonspor'un teklifi daha cazipti ve biz de 'tamam' dedik."

"Erkan transferle ilgili olumsuz konuşmadı"

Mesut Hoşcan basında çıkan "Erkan Zengin Fenerbahçe dışında Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyor" iddialarını da yalanladı. Kırmızı-siyahlı kulübün başkanı Hoşcan Erkan'ın profesyonelce davranması gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: "Bu internet sitelerinde farklı çıkabiliyor. Menajerinin açıklamalar olduğu söyleniyor. Erkan'la arkadaşlarımız ve Trabzonspor cephesi görüştü. Basında yazdığı gibi transferle ilgili olumsuz bir şey söylemediğini belirtmiş. Futbolcu bu konularda daha dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bunlar ileride camialar için sıkıntı yaşatabilir. Oyuncu konuşmalarına profesyonelce dikkat etmeli. Biz bu konuda çok duyarlıyız. Açıklamalarımız çok sakin ve dikkatli. Bizim için transfer bitmişti. Oyuncunun sözleşme şartlarının gereğini yerine getirdik."

"Erkan bize verdiği sözü tutacaktır"

Erkan Zengin'in izninin bittiğini ve takıma dün katılmadığını dile getiren Hoşcan "Erkan kampa katılmadığı için gerekli raporlar tutuldu. Bu transferle ilgili duruşumuz belli. Oyuncunun takımına vefasını ödemesi lazım. Kulüp kendisine gerekli şartları yerine getiriyor. Onun da önce bize verdiği sözünü tutması lazım. Tutacağına da inanıyorum. Oyuncu profesyonelce gereğini yapmak zorunda" ifadelerini kullandı.

"Trabzonspor transferden vazgeçerse Fenerbahçe'yle görüşür müsünüz?" sorusunu ise Hoşcan "Bu işe oldu gözüyle bakıyoruz. Bu bizim gündemimizde değil. Böyle bir şeyde düşünmüyoruz. Bu işin de değişeceğini pek sanmıyoruz" şeklinde cevapladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] A.A.