Haberin Tarihi: 13 Ocak 2015 01:49

Fernando Muslera'nın sözleri aklını çeldi!
Maxi Pereira'nın Türkiye ve Beşiktaş'la ilgili bilgi almak için eski takım arkadaşı Trabzonsporlu Oscar Cardozo'dan sonra vatandaşları Muslera ile Lugano'dan da yardım aldığı öğrenildi.

Beşiktaş'ta gözler Uruguaylı sağ bek Maxi Pereira ile Nathan Ake'nin üzerine çevrilmiş durumda.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman iki futbolcunun transferlerinin sonuçlandırılması için yoğun çaba sarfediyor. Teknik direktör Slaven Bilic'in ısrarla istediği ve sözleşmesi sezon sonunda bitecek Pereira için kulübü Benfica ilk etapta 1.5 milyon euro bonservis ücreti istemiş ardından bu rakamı 1 milyon euro'ya çekmişti. Amaç rakamı 750 bin euro'ya kadar indirmek. Siyah-beyazlı kulüp Peirera konusunda son bir değerlendirme yapacak ve futbolcu ile de şartları görüştükten sonra kararını verecek.

MUSLERA VE LUGANO'DAN YARDIM GELDİ
Beşiktaş'ın transfer listesinde ilk sırada yer alan Maxi Pereira için yardıma Galatasaray'ın yıldızı Muslera ile Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Diego Lugano'nun koştuğu bildirildi. Maxi Pereira'nın Türkiye ve Beşiktaş'la ilgili bilgi almak için eski takım arkadaşı Trabzonsporlu Oscar Cardozo'dan sonra vatandaşları Muslera ile Lugano'yu aradığı bildirildi. Özellikle Muslera'nın sözlerinin Maxi'yi Beşiktaş'a bir adım daha yaklaştırdığı öğrenildi.

MAXI PEREIRA BENFICA'YA TRANSFER YAPIYOR
Öte yandan Beşiktaş'ın transfer listesinde yer alan Maxi Pereira kulübü Benfica ile de transfer görüşmelerine devam ediyor. Benfica'nın transfer etmek istediği vatandaşı Jonathan Rodriguez ile konuşan Maxi'nin 21 yaşındaki santraforu Benfica'da forma giymeye ikna ettiği ortaya çıktı. El Observador gazetesine konuşan Jonathan Maxi'nin kendisine verdiği olumlu rapor sonrasında Benfica forması giymeye sıcak baktığını açıkladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor