Haberin Tarihi: 14 Ocak 2015 00:45

Juventus aradan çekildi! Maxi Beşiktaş'a kaldı!
Aleksander Milosevic'i renklerine bağladıktan sonra sağ bek için arayışlarını hızlandıran Beşiktaş'ta Maxi Pereira konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Beşiktaş'ta futbolun patronu Ahmet Nur Çebi Benfica'nın Maxi Pereira'yı bırakmadığını iddia ederek Uruguaylı oyuncudan vazgeçtiğini açıkladı.
Fakat Abola gazetesi tam aksini iddia ederek Benfica'nın sözleşme yenilemeye yanaşmayan Maxi için siyah-beyazlıların teklif ettiği 200 bin euro'yu kabul etmeye hazır olduğunu iddia etti.

''Beşiktaş için izin isteyeceğim''

Aleksander Milosevic'i renklerine bağladıktan sonra sağ bek için arayışlarını hızlandıran ve Benfica'nın yıldızı Maxi Pereira'ya yönelen Beşiktaş yönetimi Uruguaylı futbolcunun bu transfere sıcak bakması nedeniyle işi hızlandırdı. Beşiktaş yönetimiyle görüşen Maxi'nin "Ben Beşiktaş'ta oynamayı çok isterim. Sezon başında bana gelen 3 teklif vardı. Benfica ise 8 milyon euro talep etti. Birkaç ay sonra kontratım sona ermesine rağmen kulübüm yine yüksek meblağlar isteyebilir. Ben kulübümle görüşüp Beşiktaş'ta oynamak istediğimi belirteceğim bu konuşmanın ardından Benfica ile masaya oturun" diye konuştuğu öğrenildi.

Juventus aradan çekildi!

Öte yandan Beşiktaş'ın Maxi Pereira konusunda en büyük rakiplerinden biri olan Juventus tecrübeli sağ beki Stephan Lichtsteiner ile iki yıllık sözleşme yeniledi. Bilindiği üzere dış basında Juventus'un Maxi'ye yıllık 5 milyon euro teklif ettiği gibi çılgın haberler yer almıştı. Siyah-beyazlı takımın bu durumda Maxi Pereira transferinde mutlu sona bir adım daha yaklaştığı yönetimin olumsuz açıklamalarının arkasında ise ''fiyat düşürme'' politikasının olduğu bildirildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Fotospor