Haberin Tarihi: 13 Ocak 2015 22:48


Yeni stat konusunda Beşiktaş'tan flaş karar

Beşiktaş'ta İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak Yönetim Kurulu'nun bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrası BJK TV’nin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ta İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak Yönetim Kurulu'nun bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrası BJK TV’nin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ın sezonun ikinci yarısında iç saha maçlarını nerede oynayacağı konusunda yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Albayrak şunları söyledi:

“Sezonun ikinci yarısı için üç adet stat belirleme düşüncemiz oluştu. Başkanımız Fikret Orman Cuma günü konuyu Antalya’da yapılacak Kulüpler Birliği toplantısında gündeme getirecek. Oradan çıkacak sonuca göre Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçeceğiz. Ankara Asaş Stadı Başakşehir Fatih Terim Stadı ve Ankara 19 Mayıs Stadı’nda maçlarımızı oynamayı planlıyoruz. Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan olur aldıktan sonra temaslara başlayıp yolumuza devam edeceğiz."

"Beşiktaş taraftarı her yerdedir. Türkiye’nin en eski ve köklü kulübüyüz. o yüzden şehir ayrımı yapmıyoruz. Beşiktaş nereye giderse taraftarı oraya gelir. Kuzey Kutbu’na gittik orada taraftarımız vardı. İkinci yarıda iç saha maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemiyoruz. Saha zemini ve ulaşım bizim için dezavantaj oluşturuyor. Futbol sahası atmosferi yok ve rüzgar ve olumsuz hava şartları var."

"Geçtiğimiz Kulüpler Birliği toplantısında Başkanımız Fikret Orman ikinci yarıdaki maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemediğimizi diğer başkanlara iletmiş ve ön niyet olarak olumlu cevaplar almıştı.

Yapılacak çalışmalar neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu’na oynamak istediğimiz statları bildireceğiz. İstanbul Başakşehir kulübü ilk yarıda bize iki maçta sahasını açmıştı. Havaların biraz daha iyileşmesiyle bize tekrar yardımcı olacaklarını belirttiler."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] BJK TV