Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart ‘Tapelerin imhasına 7,5 yıl hapis cezası’

  ‘Tapelerin imhasına 75 yıl hapis cezası’

  Ocak 7 2015

  CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner tapelerin imha kararına ilişkin TBMM Başkanlığına başvurdu.  CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nda alınan tapelerin imha kararına ilişkin TBMM Başkanlığına başvurdu. Cihaner rapor Genel Kurul’da görüşülmeden “tapelerin imhası”nın Türk Ceza Kanununda üst sınırı 75 yıl hapis cezası olarak yaptırıma bağlanan “Suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme” suçunu oluşturacağını belirtti.

  -TBMM BAŞKANLIĞINA BAŞVURDU-

  Cihaner TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nda tapelerin imha edilecek olmasına ilişkin başvurdu.

  Cihaner başvurusunda rapor Genel Kurul’da görüşülmeden “tapelerin imhası”nın Türk Ceza Kanununda üst sınırı 75 yıl hapis cezası olarak yaptırıma bağlanan “Suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme (TCK 281. Madde)” suçunu oluşturacağını belirterek şöyle dedi:

  “Ayrıca Yargıtay Ceza Genel Kurulunun artık istikrar kazanan görüşüne göre tanıklıktan çekinme hakkı olanlar arasındaki konuşmalar her ikisi de suç şüphesi altında ise delil olarak kullanılabilecektir. Olayımızda da hem bakanlar hem de çocukları suç şüphesi altında olup sıfatları şüphelidir.

  Bu vesile ile bilinmelidir ki haklarında soruşturma komisyonu kurulan bakanlar hakkında Genel Kurul Yüce Divan’a sevk kararı vermese ya da Yüce Divan’da yapılacak yargılama sonucu beraat etseler bile bu imha işlemine karar verenler için TCK 281.madde deki ‘Suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme’ suçu varlığını koruyacaktır. Tapelerin hukuk dışı bir dinleme sonucu yapıldığı kabul edilse bile bu işlemi gerçekleştirenler hakkında yapılacak bir soruşturmada kullanılacak delillerin de ortadan kaldırılması söz konusudur.”

  -MÜHÜRLÜ ZARF ÖNERİSİ-

  Cihaner “imha” işlemine karşı mühürlü zarf önerisinde bulunarak “Mühürlü bir zarf içerisinde muhafazası gibi hem kötüye kullanmanın önüne geçen hem de geri dönüşü mümkün tedbirler alınabilir” dedi.

  -TBMM BAŞKANI’NA ÇAĞRIDA BULUNDU-

  TBMM Başkanı’na imha girişimini durdurması için çağrıda bulunan Cihaner “Henüz süreç devam ediyorken olası Yüce Divan’a sevk kararını ve yapılacak yargılamayı sonuçsuz kılmaya yönelik hukuka aykırı hatta suç oluşturan bu imha girişimini durdurmaya çağırıyorum” dedi.

  Cihaner TBMM Başkanı’na yaptığı başvuru metninin bir örneğini bilgi için Komisyon Başkanı ve üyelerine de gönderdi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tapeleri yasaklasınlar. İzleyenlerin hala daha aklında.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş