Kaderi Kartal'ın elinde! ''Çok hırslı bir oyuncu''


Gaziantepspor maçında yaptığı hareketler ve oyundan alınmasından sonra soyunma odasına gitmesi sonrasında kulüp disiplin talimatı uyarınca 20 bin euro para cezasına çarptırılan Emmanuel Emenike'yi sıkıntılı bir dönem bekliyor.
Haberin Tarihi. 25 Aralık 2014 02:17


Gaziantepspor maçında yaptığı hareketler ve oyundan alınmasından sonra soyunma odasına gitmesi sonrasında kulüp disiplin talimatı uyarınca 20 bin euro para cezasına çarptırılan Emmanuel Emenike'yi sıkıntılı bir süreç bekliyor. Aynı hareketi ikinci kez tekrarladığı için cezası yüzde 50 artışla 30 bin euro'ya yükselen Nijeryalı oyuncuya ayrıca ülkesinde verdiği röportaj yüzünden de 15 bin euro para cezası kesildi. Daha önce Gökhan Gönül'e de izinsiz bir TV programına katıldığı için 15 bin euro para cezası kesilmişti.
Kendisine kesilen 45 bin euro'luk ikinci para cezasının yanı sıra İsmail Kartal'dan da Emenike için rapor istendi.

Kartal'ın Emenike ile ilgili bir raporu yönetime sunduğu Nijeryalı oyuncu hakkındaki görüşlerini paylaştığı bildirildi. Kartal'ın Emenike için kulüp iç disiplin talimatı gereğince verilen cezaların yeterli olduğunu belirttiği raporunda Nijeryalı oyuncuyu savunduğu öğrenildi.

Kartal'ın Emenike için hazırladığı raporda "Çok hırslı bir oyuncu. Çok fazla şey yapmak istiyor. Fakat yapamayınca mental olarak çöküyor. Maçtan sonra soyunma odasında benden ve takım arkadaşlarından özür diledi. Ekstra bir ceza uygulamasına gerek duymuyorum" yazdığı bildirildi.

Kartal'ın bu raporu üzerine Aziz Yıldırım'ın Pazartesi günü Emenike ile yüz yüze yapacağı toplantıyı iptal ettiği de gelen bilgiler arasında. Bu arada kulüp iç disiplin talimatında; "aynı oyuncu aynı disiplinsiz hareketi üç kez üst üste tekrarlarsa para cezası yüzde yüz oranından artırılır ve süresiz olarak kadro dışı kalır" maddesinin bulunduğu öğrenildi. Emenike'nin bir daha izinsiz olarak oyundan alınıp soyunma odasına gitmesi durumunda yönetimin istemesi durumunda bu maddeyi işletebileceği bildirildi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor