Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Davutoğlu’dan ‘yolsuzluk duası’  Davutoğlu’dan ‘yolsuzluk duası’

  Aralık 24 2014

  Davutoğlu herkesin evlatlarına helal süt emzirmeyi ve helal sütle beslenmiş bedenlerinden hiçbir haramın geçmemesini diledi.

  Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak üzere Edirne’ye gelen Davutoğlu kaldığı otelden araçla çarşının bulunduğu Selimiye Camisi arastasına geçti.

  Davutoğlu ve beraberindekiler esnafa hayırlı işler diledi. Bu arada bir esnaf Davutoğlu’na Fatih Sultan Mehmed’in tedbili kıyafetle çarşı gezme geleneğini anlattı. Daha sonra çarşının içerisinde açılış duası okundu.

  Davutoğlu burada yaptığı konuşmada Edirne’nin Evlad-ı Fatihan’ın ve Rumeli’nin emaneti olduğunu söyledi.

  Bu güzel şehrin gelenekleri yaşatarak başkent olduğunu her fırsatta gösterdiğini belirten Davutoğlu “Fatih Sultan Mehmet Han’ın biraz önce zikredilen o güzel geleneğini sürdürmek Edirneliler için gurur verici bir tablodur. Onun için Edirne’ye her geldiğimde ben bu güzel geleneği görmekten büyük bir mutluluk duymuştum akademisyenlik döneminde ve daha sonra Dışişleri Bakanı olarak ziyaret ettiğimde” diye konuştu.

  Davutoğlu bu sabah Edirne’yi ziyaret ettiğinde bu güzel duayla başlamak istediklerini ve bu güzel duanın insana niyet dersi olduğunu hem kanaatkarlığı hem ahlakı ve ahi evrandan beri bu yana gelen o güzel hasletleri sürdürme iradesini içerdiğini aktaran Davutoğlu şöyle devam etti:

  “Aynı geleneği Türkiye’nin her yerinde Kırşehir’de ahi evran diyarında da gördük. Dün Üsküp’teydik orada da bu gelenek vardı. Biz Anadolu topraklarını Rumeli topraklarına güzel mimari eserler ki şaheseri Selimiye’dir bunları bu güzel geleneği inşa ettiğimiz gibi aslında çok büyük bir ahlakı ve irfanı da bu topraklara bir fidan gibi diktik. O ahlak ve irfan büyüdükçe bir çınar haline geldikçe bir cihan devletinin çınar sembolü oldu. O ahlak ve irfan sebebiyledir ki bu güzel duayı eden eller Edirne muhasıra altına düştüğünde bile o duayı hiç kesmediler. Dillerinde dua yüreklerinde iman aylarca düşmana açlığa susuzluğa karşı direndiler ama Edirne’yi teslim etmediler.”
  ”Maneviyatına ruhuna aşığız”
  Başbakan Davutoğlu Edirne’nin maneviyatına ruhuna aşık olduklarını belirterek “Edirne’den her fırsatta öğreneceğimiz çok ders olduğunun bilincinde hep Edirne’nin Selimiye’nin önünde tam bir mahfiyetle tevazu içinde olmak durumundayız” diye konuştu.

  Esnafın güzel duasının başlı başına bir ders verdiğini dile getiren Davutoğlu şöyle konuştu:

  “Bir esnaf kardeşi için dua etmeyi ortaya koyuyor. Diğer taraftan esnaf kültürünün deruni bir şekilde yaşaması için nasıl bir ruh zenginliği olması gerektiğini ortaya koyuyor ve belki de en önemlisi bir milletin millet olma hasletini sürdürülen geleneklerle baki olabileceğini bize açık bir şekilde gösteriyor.”

  Davutoğlu bu geleneği sürdüren bütün Edirneli esnafa teşekkür etti onlara bu geleneği aktaran ve bu geleneği inşa edip bu nesillere kadar getiren geçmişteki bütün esnafa da Allah’tan rahmet diledi.

  Hazreti Davut ve Hazreti İdris peygamberlerin esnaf kültüründe olduğu gibi bu güzel kardeşlik geleneğinin kıyamete kadar Edirne’de Selimiye’nin huzurunda ve Edirne’nin bu güzel çarşısında devam etmesini dileyen Davutoğlu şunları kaydetti:

  “Esnaf kardeşlerimize hayırlı işler diliyorum bol rızklar hayırlı bereketli kısmetler niyaz ediyorum. En güzel tavsiyeyi de sonunda yaptı esnaf kardeşimiz.

  Müstahsil olmak üretici olmak devlet kapısına bakmak yerine bizzat üretmek bu bizim esnaf ve ziraat geleneğimizin bir parçasıdır. İnşallah bu dükkanlarımız bu çarşılarımız şehirlerimiz bereketlendikçe kanaatimiz artacak tasarrufumuz artacak ve bütün dünya karşısında onurlu bir hayat sürebilmek için gerekli ekonomik altyapıya sahip olacağız. Allah rızkınızı bol ve helal eylesin.”

  Davutoğlu herkesin evlatlarına helal süt emzirmeyi ve helal sütle beslenmiş bedenlerinden hiçbir haramın geçmemesini diledi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Utanmadan dua ediyorlar. Yazıklar olsun.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yolsuzlukları çıkmasın diye dua etmiştir. Ne beklenir çok manidar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş