Çarşı davası için adliyede hareketli saatler İZLE
Gezi Parkı protestolarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı" üyesi 35 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması öncesi bir grup İstanbul Adalet Sarayı önüne geldi.


Haberin Tarihi: 16.12.2014 - 09:58

Gezi Parkı olaylarına katıldıkları gerekçesiyle yargılanan ve aralarında Beşiktaş'ın taraftar grubu 'Çarşı' üyelerinin de bulunduğu kişilerin yargılandığı dava bugün başlıyor.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

ADLİYE ÖNÜNDE MEŞALELİ DESTEK
Yargılanan arkadaşlarına destek vermek için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gelen Çarşı Grubu üyeleri Beşiktaş bayrakları açtı. Davanın sanıkları da adliye önüne gelerek taraftarlarla karşılıklı tezahüratlarda bulundu.


İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ve bugün ilk duruşmasının yapılacağı davada yargılanan arkadaşlarına destek veren Beşiktaşlılar adliyenin önünde bir araya geldi. Beşiktaş bayrakları açan ve üzerinde Çarşı Grubu'nu simgeleyen amblemin de bulunduğu pankart açan grup adliye önünde meşale yakarak yargılanan arkadaşlarına destek verdi.


LGBTİ DE ORADAYDI
Dava için birçok taraftar grubunun destek mesajı yolladığı Çarşı grubunu LGBTİ (Lezbiyen Gey Transeksüelİnterseks) bireyler de yalnız bırakmadı. Sabah saatlerinde Beşiktaş taraftarları ile birlikte Çağlayan Adliyesi'nin önünde yerini alan İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği üyeleri açtıkları pankart ve bayrakla destek verdi.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]