Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Rant kuleleri için camiyi de yıktılar


  Bilal Erdoğan’ın TÜRGEV’ine imam-hatip okulu yaptıran Türkerler İnşaat Ankara’daki AVM’si için Mehmet Görmez’in imamlığa başladığı camiyi yıktı.

  Aralık 10 2014

  Veli Toprak-SÖZCÜ
  İstanbul Zincirlikuyu’da 5 kat izni bulunan araziye 46 kat çıkıp rant kulelerini inşa eden; Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisine alışveriş merkezi diken Türkerler İnşaat’ın yine Başkent’te Eskişehir yolu üzerinde yürüttüğü Mahall projesi kapsamında Türkiye’nin iki ahşap camisinden birini yıktığı ortaya çıktı.

  PARA HIRSI HİÇBİR DEĞER TANIMIYOR
  Türkiye 12 yılda giderek yükselen bir ivme ile AKP iktidarı ve yandaş müteahhitlerin rant alanına dönüşürken bu para hırsının karşısında kutsal tarihi ya da çevresel hiçbir değerin hükmünün olmadığı her geçen gün daha net bir biçimde anlaşılıyor. Örnek mi? Türkerler İnşaat İstanbul Zincirlikuyu’da en fazla 5 kat izni bulunan arsaya iki kule dikmeye başladı belediye inşaatı mühürledi… Projeyi üstlenen Kazım Türkerler’e ait Türkerler İnşaat Mardin’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın TÜRGEV’i için imam hatip binası yaptı. Zincirlikuyu’daki kulelerin mührü söküldü arsaya fazladan 41 kat inşa edildi.

  ANKARA’DA İKİ PROJEYİ BİRDEN ALDI
  Bitmedi… Türkerler İnşaat TOKİ’den Ankara Çukurambar ve Eskişehir Yolu’ndaki rantı yüksek iki proje daha aldı. İlkini Renkyol firmasıyla yürütüyor. Türkerler İnşaat metrekaresini 4 bin 500 TL’den sattığı Mahall Ankara projesini ise tek başına yüklendi. İşte bu proje ile ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı.

  ÖNCE GENEL MÜDÜRLÜK KAPATILDI
  Mahall Ankara projesinin yapıldığı arsa Afet İşleri Genel Müdürlüğü’ne aitti. Önce bu genel müdürlük kapatıldı. Sonra arsası TOKİ’ye devredildi. Arsa gelir paylaşımı sistemi üzerinden Türkerler İnşaat’a verildi. O arsa üzerinde ahşap bir cami de bulunuyordu. İşte o cami açılışından 32 yıl sonra AVM rezidans ve ofis projelerine yer açılsın diye yıkıldı.

  GÖRMEZ GÖRMEDİ DUYMADI…
  Yı­kı­lan ca­mi Di­ya­net İş­le­ri Baş­ka­nı Meh­met Gör­me­z’­in ilk kez imam­lık yap­tı­ğı yer. Gör­mez 1985’te mes­le­ğe bu­ra­da adım at­tı. Şim­di gö­rev yap­tı­ğı Di­ya­net
  İş­le­ri Baş­kan­lı­ğı yı­kı­lan ca­mi­nin 700 met­re öte­sin­de. An­cak Gör­mez gör­me­di duy­ma­dı. Se­si çık­ma­dı.  EVLERİN METREKARESİ 4 BİN 500 LİRADAN SATILIYOR
  Kazım Türkerler’e ait Türkerler İnşaat Eskişehir Yolu’ndaki Mahall Ankara projesi kapsamında AVM otel konut ve ofis inşa ediyor. Konutların metrekare fiyatı 4 bin 500 TL’den başlıyor.
  AÇILDIKTAN 32 YIL SONRA RANT İÇİN YERLE BİR EDİLDİ
  Türkiye’nin iki ahşap camisinden biri olan Afet İşleri Camii’nin ‘tabiat varlığı’ olarak kabulü için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yapılmış bir başvuru var. Diğer ahşap cami Mersin’de bulunuyor.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yaparlar herşey beklenir.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş