Galatasaray'da yen tüzük Mehmet Helvacı tarafından hazırlanıyor. Tüzükte yapılan değişiklikler oldukça önemli...

Haberin Tarihi: 09 Aralık 2014 01:45

Galatasaray'da Mehmet Helvacı tarafından hazırlanan yeni tüzük Galatasaray lisesi mezunlarından sonra Galatasaray üniversitesi mezunlarına da büyük ayrıcalıklar tanıyor.

Kulübe kabul edilecek olan yeni üyeler konusunda yüzde 45 liseliler yüzde 40 üniversiteliler yüzde 15 ise normal vatandaşlar arasından olması gibi camiada büyük tartışmalara neden olabilecek bir madde yer alıyor.

Başvurularda öncelik liseliler ve üniversiteliler olarak belirlenecek kulübe üye olmak için başvuran ve tüm şartları yerine getirenler ise bir sonraki dönemde de liseliler ve üniversitelilerin durumuna göre kulübe üye olabilecekler. Aynı zamanda Beşiktaş'ta büyük tartışmalara neden olan; aidatını zamanında ödemeyen ve üst üste 4 genel kurula mazeretsiz katılmayanların üyeliklerinin düşmesi de gündemde.

Bunun yanı sıra G.Saray'da uzun süreli başkanlık da tarihe karışacak. Başkan yeni tüzükle 3 seferden fazla başkan olmayacak. Asıl bomba ise mali ve idari ibra ayrımının ortadan kaldırılması ve tek bir oylama yaparak "güven oylaması" adıyla yapılması planlanıyor ki bu da özellikle Ünal Aysal döneminin mali açıdan ibra edilmemesi riskini tamamen ortadan kaldıracak. İnan Kıraç'ın da isteğiyle yeni tüzük Mayıs ayındaki seçim öncesinde tamamlanacak.

Kaynak: Fotospor