Demba Ba'dan kara haber!

Beşiktaş'ta Trabzonspor maçında sakatlanan Demba Ba'nın 2-3 hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.


Haberin Tarihi: 08 Aralık 2014 19:28

Beşiktaş'ta Trabzonspor maçında sakatlanan Demba Ba'dan kötü haber geldi.
Beşiktaş Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık NTV Spor'a konuşurken önceliğini Demba Ba yerine Mustafa Pektemek'e verdiği ve tam olarak bilgisini olmadığını belirtirken ''Ben öncelikle Mustafa ile ilgilendim. Çünkü durumu çok kötüydü. Demba Ba'nın da çekilen MR'ında parmağında kırık şüphesi var. Bu demek oluyor ki en az 20 gün oynayamaz. Ancak ben yarın kendim kontrol edeceğim. Benim öyle bir karakterm var kendim bakmadan net bir şey söyleyemem'' dedi.

Ertuğrul Karanlık ayrıca ''Demba Ba'nın sakatlığını devre arasında değerlendirdik ve sahaya çıkmasın dedik. Ancak Demba Ba o kadar hırslıydı ki kendisini denemek istedi ve sahaya çıktı. Ancak baktı ki olmayacak ve doğru olanı yaptı'' şeklinde konuştu.

Mustafa Pektemek ameliyat oldu
Mustafa Pektemek'in durumu hakkında da bilgi veren Ertuğrul Karanlık ''Güzel haberimiz şudur. 4 saat sürdü ameliyatı. Plastik cerrahlar da operasyonda yer aldılar. İyi olan şey beyİn ve gözünde bir sıkıntısı yok. Burnunda kırıklar var. Elmacık kemiğinde kırıklar var.İlk gördüğümde çok kötü bir şeyle karşılaştım. Ben ilk kez profesyonel kariyerimde sahaya ambulans çağırdım. Başka bir yerde kırık var diye korktum. Morali bugün gayet iyiydi. Cenk Gönen'in Galatasaray maçında yaşadığı olayın tam tersi. Her şeyi hatırlıyordu. Maskenin herhangi bir faydası yok. Ben buna katılmıyorum. Psikolojik olarak etkiler.

Herhangi bir maske ya da hiçbir şey böyle bir sakatlıktan kurtulamaz. Tahminimizde 2-3 ay sahalardan uzak kalacak. Benim birinc önceliğim Mustafa'yı bir an önce sahalara sürmek değil. Sağlığının iyi olmasını sağlamak'' dedi.

Kaynak:
NTV Spor

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]